RSS
Новости
3 июля 2020, 10:48
Через борги водоканалів за електрику мешканці Дніпропетровської області можуть лишитись без води і світла
Борг водоканалів Дніпропетровської області за розподіл електроенергії становить 484 млн. гривень, що може стати причиною позбавлення споживачів водопостачання та електроенергії.

Про це заявив керівник Громадської спілки "Розумні електромережі України" Олександр Візір.

«В цій ситуації оператори систем розподілу електроенергії вимушені зупиняти надання послуги електророзподілу водоканалам. Це призводить до зупинки роботи насосів та водоводів. Тобто ті люди, які стабільно і регулярно оплачують послуги з водопостачання та водовідведення, можуть бути позбавлені цих послуг», - заявив керівник громадської спілки.

Експерт додав, що проблема водоканалів – не тільки в боргах.

За інформацією дніпропетровських ЗМІ, стосовно рівня втрат у водопроводах говорять, що, для прикладу, в Кам’янському міському водоканалі Дніпропетровської області рівень втрат води сягає 46%, при нормативі закладеному НКРЕКП в тарифі 29,1% . Що говорить про вкрай незадовільний технічний стан обладнання. А ще про те, що більша частина переданої води ніким не оплачується.

Аналогічна ситуація по більшості комунальних водоканалів Дніпропетровської області.

На думку Візіра, причинами такої критичної ситуації є: неефективність менеджменту водоканалів, ручне призначення мерами міст людей, що не здатні забезпечити ефективну роботу своїх підприємств, тарифне регулювання НКРЕКП, яке не відповідає вимогам ринку.

На переконання експерта, для вирішення даної проблеми потрібно:

По-перше, Міністерство розвитку громад і територій та Кабмін мають запровадити рахунки зі спеціальним режимом використання водоканалами, які призначені для зарахування коштів за послуги з розподілу електроенергії.

По-друге, необхідно «реанімувати» роботу та забезпечити належне виконання постанови Кабміну «Деякі питання постачання електричної енергії захищеним споживачам та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 27.12.2018 р. № 1209. Згідно з якою, водоканали або їх власники (міські та облради) мають надати ОСРам відповідні фінансові гарантії оплати вартості послуг розподілу електричної енергії. Виконання цієї постанови має проконтролювати Міністерство розвитку громад і територій.

По-третє, мерам міст і головам обладміністрацій потрібно «взятися за голову» і почати контролювати цю проблему на місцях поки не буде знайдено комплексного рішення.

Разом з тим Візір відзначив,  що в Дніпропетровській ОДА – звернули увагу на проблему водопостачання і вирішили взяти під своє безпосереднє керівництво всі проблемні водоканали області: Аульський водовод, Кам’янський, Павлоградский, «ДніпроЗахіднийДонбас», Кривбаспромводопостачання, КП Марганець-Водоканал.

«Це може дати неабияких позитивний ефект, оскільки, з однієї сторони ОСРи будуть мати фінансові гарантії розрахунків за надані послуги, а з іншого боку – комунальні підприємства та органи місцевого самоврядування будуть мати фінансові стимули для належного здійснення платіжної дисципліни», - зауважив експерт.

До реформи ринку електроенергії борги водоканалів за світло склали орієнтовно 3,8 млрд грн.

Раніше повідомлялось, що 19 березня енергопостачання Комунального підприємства «Кам’янський міськводоканал» Дніпропетровської обласної ради було обмежено через борги за електроенергію. Підприємство не виконувало зобов'язання по оплаті та реструктуризації багаторічної заборгованості на загальну суму 130 млн грн. Крім того, не було затвердженого плану санації і погашення боргів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: liga.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое