RSS
Новости
3 июля 2020, 11:19
Німецький системний оператор планує досягти 100% ВДЕ у своїх мережах до 2032 року
Один з чотирьох німецьких системних операторів, які є також операторами магістральних мереж, компанія 50Hertz поставила перед собою завдання досягти 100% частки ВДЕ у споживанні енергії в своїй зоні обслуговування і надійно інтегрувати цей обсяг в енергосистему.

Мова йде про середньорічний показник 100% ВДЕ, а «не в кожну годину. У 2032 році такого ще не вийде », - говорить генеральний директор 50Hertz Стефан Капферер.

У 2019 частка ВДЕ в мережах 50Hertz становила в середньому 60%.

Відповідно до німецьких федеральних Законів про ВДЕ, частка відновлюваних джерел енергії в споживанні електроенергії повинна скласти мінімум 80% до 2050 року. Відповідно до недавно затвердженого Інтегрованого національного енергетичного та кліматичного плану частка ВДЕ в валовому споживанні електроенергії Німеччини до 2030 року має зрости до 65%.

За підсумками першого півріччя 2020 року частка ВДЕ у виробництві електроенергії в Німеччині склала майже 56%.

Системний оператор 50Hertz обслуговує східні землі Німеччини, а також Берлін і Гамбург.

«Сьогоднішнє паралельне існування традиційної системи генерації на основі викопного палива та енергетичної системи, заснованої на відновлюваних джерелах, добігає кінця. Вітрова та сонячна енергія повинні бути в змозі надавати допоміжні послуги в майбутньому », - заявив Капферер.

50Hertz планує реалізувати проект в першу чергу за допомогою діалогу з політикою, бізнесом і громадськістю, оскільки сам системний оператор не є генератором електроенергії. «Ми не будемо будувати сонячні парки або морські вітрові електростанції в майбутньому», - підкреслив Капферер.

Мова в основному йде про планування розміщення об'єктів. Зокрема, 50Hertz хоче зміцнити співпрацю з особливо енергоємними підприємствами хімічної та цементної промисловості, щоб узгодити їх виробничо-збутові ланцюжки з новою метою.

За словами Капферером, в п'яти федеральних землях, що обслуговуються 50Hertz, в даний час встановлено 30 ГВт потужностей, що працюють на основі енергії сонця та вітру. Для досягнення мети до 2032 року потужність потрібно збільшити приблизно у два рази. «Ми легко можемо зробити це в сонячній енергетиці», - вважає Капферер. - Розширення вітроенергетики проблематичніше. «Тут нам потрібно буде попрацювати».

Нагадаємо, що за даними сайту energy-charts.de, який узагальнює статистичні дані німецьких системних операторів, частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електрики в Німеччині в першому півріччі поточного року досягла рекордних 55,8%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!