RSS
Новости
3 июля 2020, 12:21
Підвищення радіаційного фону над Європою пов'язане з ядерним реактором – МАГАТЕ
В Агентстві підкреслили, що концентрації частинок у повітрі "були дуже низькими і не становили загрози для здоров'я людини і навколишнього середовища".

Підвищення рівня радіації над північчю Європи, ймовірно, пов'язане з ядерним реактором, місцезнаходження якого навряд чи буде визначене, поки таку інформацію не надасть країна, де стався викид. Про це пише прес-служба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Першими про підвищення фону за цезієм-134, цезієм-137, рутенієм-103 та іншими штучними радіонуклідами повідомили в кінці червня в Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. У Нідерландах вважають, що можливе джерело через розгерметизацію паливного елемента знаходиться на Ленінградській і Кольській АЕС. У РФ все заперечують.

МАГАТЕ вважає, що підвищення фону пов'язане з ядерним реактором, "який працює або перебуває на техобслуговуванні, коли можуть відбутися дуже низькі викиди радіоактивних речовин".

"МАГАТЕ виключило, що викид був пов'язаний із неналежним поводженням із радіоактивним джерелом. Малоймовірно, що він пов'язаний із заводом із переробки ядерного палива, сховищем відпрацьованого палива або з використанням радіації в промисловості або медицині", - резюмували в агентстві.

Раніше ЕлектроВісті писали, що у Національному центрі ядерних досліджень під Варшавою сталася пожежа. Про це повідомило Польське агентство атомної енергії. Відзначається, що на місце події викликали співробітників пожежної охорони. Вогонь не дійшов до тієї частини дослідницького центру, в якій знаходяться ізотопи і радіоактивні речовини.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: liga.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!