RSS
Новости
3 июля 2020, 18:00
«Енергоатом» планує продовжувати строк експлуатації енергоблоків 1000 МВт до 60 років
ДП «НАЕК «Енергоатом» ставить собі за мету максимально продовжувати строк експлуатації енергоблоків В-320 встановленою потужністю 1000 МВт – до 60 років. Про це 3 липня повідомив директор з продовження експлуатації компанії Тарас Ткач під час online-брифінгу.

«Наша Енергетична стратегія і позиція нашої компанії полягає у тому, щоб максимально продовжувати термін експлуатації енергоблоків. Наша мета – продовження строку експлуатації енергоблоків В-320 ВВЕР-1000 до 60 років», - сказав він.

Також він зазначив, що під час продовження строку експлуатації енергоблоків виконується великий ряд робіт з підвищення безпеки та перевірки обладнання.

За словами Ткача, не можливо замінити лише корпус реактора та внутрішньокорпусні пристрої, але й ці складові досліджуються та визначаються їх характеристики.

Ткач зазначив, що «Енергоатом» вже продовжив строк експлуатації 11 із 15 енергоблоків, зараз відповідні роботи виконуються на блоці №6 Запорізької АЕС, їх завершення планується до кінця 2020р.

Говорячи про економічну доцільність продовження строку експлуатації енергоблоку у порівнянні з будівництвом нового блоку, Ткач сказав наступне: «Це дуже вигідно. За нашими розрахунками, наші витрати на продовження терміну експлуатації сягають десь 5% витрат на будівництво нового енергоблоку. По-перше, - це гроші, а по-друге, - це час на будівництво нового енергоблоку».

За словами Ткача, вартість виконання робіт з продовження строку експлуатації «Енергоатомом» становить біля $116-160 за 1 кВт, тоді як загально світовий показник становить $300 за 1 кВт.

«Виконання робіт з продовження строку експлуатації вважається вигідним при вартості робіт біля $600 за 1 кВт встановленої потужності… Світовий тренд сягає близько $300 за 1 кВт. Ми провели деякі розрахунки за останніми продовженнями строку експлуатації, наприклад, для РАЕС вартість продовження експлуатації склала $116 за 1 кВт, для третього блоку Южно-Української АЕС - $161 за 1 кВт», - додав топ-менеджер компанії.

Ткач зазначив, що це орієнтовні розрахунки. За його словами, виконання пост-фукусімських заходів збільшує вартість продовження строку експлуатації енергоблока на 10-15%. Ці заходи впроваджуються не в усьому світі.

«Ми ж, всі ті заходи, які були визначені за результатами стрес-тестів, як пост-фукусімські – ми їх впроваджуємо», - зазначив він.

Нагадаємо, Енергоатом успішно вийшов на ринок двосторонніх договорів.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!