RSS
Новости
10 июля, 15:53
Міненерго обрало постачальником останньої надії на ринку газу для населення ГК "Нафтогаз України"
Міністерство енергетики визначило постачальником останньої надії (ПОН) на ринку природного газу для населення ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України". Як повідомляється на сайті відомства, відповідне рішення в п'ятницю ухвалила конкурсна комісія: "за" проголосували п'ять членів комісії.

Цінова пропозиція ГК "Нафтогаз України" становила 2711,86 грн за 1 тис. куб. м із ПДВ з націнкою 0%.

Загалом на конкурс пропозиції подали три компанії, але після розгляду документів одну з них не було допущено до конкурсу.

Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але у зв'язку із запровадженням карантину через поширення COVID-19 терміни були перенесені на два місяці. Однак згодом термін запуску ринку було відкладено ще на місяць. За словами глави Міненерго Ольги Буславець, це було пов'язано з необхідністю проведення конкурсу з відбору ПОН, який Міненерго оголосило 30 червня.

ПОН зобов'язаний протягом 60 днів постачати газ споживачу, якщо той залишився без постачальника цього ресурсу. За основу ціни постачання береться середньоарифметична ціна торгів на хабі NCG за 1-22-ге число місяця, що передує місяцю постачання.

Окрім наявності ліцензії на постачання газу, претенденти мають пред'явити наявність активів у вигляді грошей на рахунках для купівлі газу або його запасів у підземних сховищах обсягом не менше ніж 3,514 млрд куб. м.

Конкурсні пропозиції претендентів на ПОН приймали до 17:00 8 липня 2020 року. Про подання заявок на нього заявили НАК "Нафтогаз України" і його "дочка" ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України". Остання готова стати ПОН із маржею 0%, тоді як материнська компанія групи - з маржею 5%.

Нагадаємо, Міністерство Енергетики готує перехід ДП «НАЕК «Енергоатом» від товарного механізму покладання спеціальних обов'язків (ПСО) до фінансового, що передбачає вільний продаж електроенергії «Енергоатома» на усіх сегментах ринку, та подальше використання частини його коштів в рамках механізму покладання спеціальних обов'язків.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!