RSS
Новости
17 июля 2020, 10:48
ЄУЕА застерігає парламент від прийняття поправок до законопроєкту про реструктуризацію "зелених" тарифів, що погіршують умови для ВДЕ
Ухвалення поправок до законопроеєкту №3658, що погіршують умови для інвесторів та виробників енергії з ВДЕ, призведе до порушення меморандуму з урядом та численних судових позовів до держави.

"Це негайно позначиться на довірі інвесторів до країни та призведе до негативних наслідків, яких ми намагалися уникнути, підписуючи меморандум, зокрема до дефолтів за існуючими кредитними договорами, численних судових спорів в національних і міжнародних арбітражах, припинення міжнародного фінансування нових проєктів в різних секторах економіки Україна ", - йдеться в повідомленні Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА), поширеному 16 липня.

При цьому агентство звернуло увагу на те, що до законопроєкту подано понад 1000 поправок.

Водночас ЄУЕА підкреслює, що проєкт закону №3658 був підготовлений на основі меморандуму про взаєморозуміння між урядом, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і декількома профільними асоціаціями та є частиною більш широкої компромісної угоди по розв'язанню кризи в галузі ВДЕ.

З огляду на це, агентство закликало народних депутатів прийняти правки, подані інвесторами після підписання меморандуму, зокрема про продовження дії "зеленого" тарифу на 2 роки для СЕС, введених в експлуатацію з 1 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року, за умови зниження тарифу для них на 15%.

"Такий крок поліпшить інклюзивність угоди, досягнутої між державою та інвесторами, та забезпечить його максимальну підтримку з боку учасників ринку", - резюмувало ЄУЕА.

Нагадаємо, що Асоціація «Європейсько-українське енергетичне агентство» звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з власним варіантом умов щодо подальшої співпраці України та інвесторів у відновлювану енергетику. Акцентували на принципах та ключових параметрах реструктуризації, які мають вирішальне значення для учасників ринку ВДЕ, на думку Асоціації.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!