RSS
Новости
17 июля 2020, 20:31
«Укргідроенерго» змінило техвимоги для нових агрегатів ГАЕС для збільшення діапазону регулювання
ПрАТ «Укргідроенерго» змінило технічні вимоги агрегатів ГАЕС, які планує в майбутньому збудувати компанія (№5-6 агрегати Дністровської та №1-4 агрегати Канівської станцій), для збільшення діапазону регулювання до 40% від номінальної потужності у генераторному чи насосному режимах.

Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота.

«Ми ставимо в технічне завдання на інші три агрегати (Дністровської ГАЕС – ред.), щоб діапазон регулювання був мінімум 40%. Якщо 320 МВт (потужність у генераторному режимі – ред.), значить діапазон регулювання - від 200 до 320 МВт. Також ми хочемо на Канівський проект: гідроагрегати мають змінювати потужність від 100 до 250 МВт. Це забезпечить більшу ефективність для оператора енергосистеми», - сказав він.

Також Сирота зазначив, що такі вимоги (діапазон регулювання) значно перевищують технічні можливості перших чотирьох гідроагрегатів Дністровської ГАЕС.

Гендиректор заперечив твердження про те, що «Укргідроенерго» використовує старі проекти.

«Коли говорять, що ми використовуємо старі проекти, це не так. Ми постійно модернізуємося, ми дивимося, що потребує енергоринок і що вимагає економіка для компанії», - сказав він. Відповідаючи на питання про можливих підрядників, які можуть збудувати такі гідроагрегати гендиректор назвав чотири країни.

«Ми ведемо найбільш предметні переговори з китайськими, турецькими, корейськими компаніями та японською Toshiba. Ми готові віддати їм три проекти – Дністровську ГАЕС (5-7 гідроагрегати), Канівську ГАЕС та Каховську ГЕС-2», - сказав він.

За словами Сироти, на сьогодні компанія разом з Агентством уряду США з міжнародного розвитку (USAID) розробляє техніко-економічне обґрунтування проекту з введення в експлуатацію систем накопичення енергії загальною потужністю 200 МВт. Ці батареї планується розташувати на території ГАЕС для того, щоб вони могли «підхопити» потужність за час, який необхідний гідроагрегату для виходу на повну потужність.

«Ми зараз робимо розрахунки, щоб застосувати батареї, які піднімуть потужність у перші хвилини, коли гідроагрегат набирає потужність. Деяким агрегатам, наприклад ГАЕС, потрібно 7 хвилин для виходу на номінальну потужність. Це ефективність надання послуги з регулювання. Регулятор має мати різні механізми», - додав Сирота.

Раніше повідомлялось, що «Укргідроенерго» через COVID-19 перенесло запуск 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС на перший квартал 2021 р.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!