RSS
Новости
31 июля 2020, 10:50
Естонія виробила 53% електроенергії з відновлюваних джерел
У квітні-червні в Естонії електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел, склала 53% виробництва електроенергії та покрила 24% споживання в країні.

У другому кварталі естонські «зелені» електростанції виробили 480 ГВт*год відновлюваної енергії, що на 17% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зростання кількості та частки відновлюваних джерел енергії було підтримано сприятливими вітровими умовами у попередньому кварталі, і, ймовірно, дещо знизило споживання електроенергії через корональну кризу. У другому кварталі на частку вітроенергетики припала третина загального обсягу виробництва відновлюваної енергії. ВЕС згенерували 163 ГВт*год електроенергії , що на 32% більше, ніж у минулому році. У другому кварталі 82% від загального обсягу виробництва енергії вітру отримали підтримку у розмірі 7,2 мільйона євро. Платежі виробникам вітроенергетики вже зроблені на рівні 63% від 600 ГВт*год електроенергії, встановлених в якості річного ліміту.

У другому кварталі цього року обсяг електроенергії, що виробляється сонячними батареями та постачається в мережу, склав майже 50 ГВт*год. З додаванням сонячних батарей ця цифра збільшилася майже в три рази в річному численні. Число власників сонячних панелей, які отримують підтримку, продовжує швидко зростати, на сьогодні підтримку отримують понад 3000 виробників.

За останні три місяці на електроенергію, одержувану з біомаси, біогазу та відходів, припадало 54% виробництва відновлюваної енергії. Ці види палива виробили 261 ГВт*час електроенергії в період з квітня по червень та виплатили субсидії в розмірі майже 14 мільйонів євро. І виробництво, і субсидії знаходяться в тому ж порядку величини, що і в той же період минулого року.

Гідроенергетика виробила 7 ГВт*час електроенергії у другому кварталі цього року і обійшлася у 224 000 євро субсидій.

Субсидії на ефективну когенерацію склали трохи менше мільйона євро в другому кварталі, а вироблення досягло 29 ГВт*год.

Субсидії на відновлювані джерела енергії та ефективну когенерацію фінансуються споживачами електроенергії за рахунок збору на відновлювані джерела енергії. Плата за відновлювані джерела енергії склала 45,7 мільйона євро від споживачів електроенергії в першому півріччі поточного року.

Виробники отримали у цілому 24 мільйони євро субсидій на відновлювані джерела енергії у період з квітня по червень цього року, що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Водночас, витрачена на виплату субсидій виробникам, збільшилася до 53 мільйонів євро за рахунок виробництва відновлюваної енергії, дефіцит якої за півроку склав понад сім мільйонів євро. Частково дефіцит субсидій на відновлювані джерела енергії пом'якшується недавнім рішенням уряду виділити чотири мільйони євро на виплату субсидій.

При цьому субсидія, що виплачується виробникам відновлюваної енергії у зв'язку зі швидким зростанням відновлюваної електроенергії та зниженням споживання, частково викликаним коронавірусом, перевищує суму зборів, що стягуються зі споживачів для цієї мети. За оцінками експертів, до кінця року дефіцит може зрости до 13 мільйонів євро.

Обов'язок з управління субсидіями на відновлювані джерела енергії було покладено на компанію Елерінг законом «Про ринок електроенергії». Компанія, яка не отримує доходу від управління зборами за відновлювані джерела енергії та субсидіями, використовувала позикові кошти для фінансування поточного дефіциту. Розмір плати споживачам визначається виходячи з мети покриття витрат на виплату субсидій на щорічній основі.

До 2030 року відновлювана електроенергія повинна покривати не менше 30% споживання Естонії.

Виробництво «зеленої» електроенергії збільшується сьомий місяць поспіль.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Естонія та Латвія планують підписати меморандум про наміри будівництва парку вітрогенераторів у Ризькій затоці потужністю до 1 ГВт.

Також повідомлялось, що Естонія підписала договір, за яким продасть Мальті статистичні квоти на відновлювану енергію на суму 2 мільйони євро.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!