RSS
Новости
31 июля 2020, 12:59
Міненергетики приступило до підготовки "зелених" аукціонів - Буславець
Міністерство енергетики приступило до визначення річних квот підтримки відновлюваної енергетики та розробки графіків проведення зелених аукціонів.

"Ми почали роботу з визначення обсягів річних квот підтримки "зеленої" енергетики, графіків організації аукціонів та підготовку нормативно-правових актів, спрямованих на імплементацію положень закону (про умови підтримки ВДЕ, законопроєкт № 3658 – ред.). Для більш узгодженої та продуктивної роботи плануємо створити координаційну групу ", - повідомила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на засіданні Антикризового енергетичного штабу.

Згідно із законопроєктом №3658 про умови підтримки відновлюваної енергетики, цінова пропозиція учасника "зеленого" аукціону для об'єктів сонячної та вітрової генерації, проведеного до 31 грудня 2024 року, не може бути вище 9 євроцентів / кВт, для аукціонів, які проводяться з 1 січня 2025 року - не вище 8 євроцентів / кВт.

Згідно із законопроєктом, цінові пропозиції для виробників з інших видів альтернативних джерел енергії (крім енергії сонця, вітру, доменного та коксівного газів, а також електроенергії, виробленої мікро-, міні-, малими ГЕС) не можуть бути вище 12 євроцентів / кВт.

Законопроєктом збережеться діюча норма про щорічне встановлення Кабміном за поданням Міністерства енергетики річних квот підтримки виробництва відновлюваної енергії не пізніше 1 грудня на наступні п'ять років. Водночас Кабмін визначається відповідальним за встановлення графіка проведення аукціонів на наступний рік.

Також тривають переговори з державними банками та міжнародними фінансовими інституціями щодо залучення на пільгових умовах до 300 млн євро кредитних коштів, зокрема для покриття частини заборгованості ДП «Гарантований покупець» за «зеленим» тарифом.

Водночас умовою банків для таких кредитів є фінансова стабілізація роботи учасників ринку електроенергії. Відповідне рішення для збалансування ринку має прийняти НКРЕКП.

Раніше повідомлялось, що Рада знизила "зелені" тарифи та змінила правила на ринку виробництва електроенергії з альтернативних джерел.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое