RSS
Новости
31 июля 2020, 21:28
Біля берегів Нідерландів збудують вітропарк потужністю 759 МВт
CrossWind, спільне підприємство нафтогазового концерну Shell і голландської енергетичної компанії Eneco, здобуло перемогу на конкурсному відборі на право будівництва морського вітропарку Hollandse Kust (Noord) потужністю 759 МВт біля берегів Нідерландів

Електростанція розташується за 18,5 кілометрів від узбережжя на площі 125 квадратних кілометрів. У 2023 році вітропарк планують ввести в експлуатацію.

Як повідомляє уряд, об'єкт стане третьою несубсидованою офшорною вітровою електростанцією в країні. Раніше шведський енергетичний концерн Vattenfall отримав право побудувати чотири черги морської вітрової електростанції Hollandse Kust Zuid потужністю 1,5 ГВт без субсидій.

У новому вітропарку Hollandse Kust North, який збудують Shell з Eneco, будуть встановлені 69 вітряних турбін Siemens Gamesa, кожна потужністю 11 МВт і з діаметром ротора 200 метрів. Генератори будуть розташовані приблизно в кілометрі один від одного. Вітрова електростанція буде одним з етапів на шляху до досягнення мети Shell стати компанією з нульовим рівнем викидів «до 2050 року або раніше».

Учасники консорціуму підкреслюють, що у них вийде не простий вітропарк. На майданчику використовуватиметься і буде тестуватися цілий ряд інновацій. Там буде знаходитися плавуча сонячна електростанція, компанії інтегрують в проект акумуляторну систему для короткострокового зберігання енергії, а турбіни будуть встановлені так, щоб не чинити негативного впливу один на одного. Електроенергія, що виробляється також буде використовуватися для виробництва зеленого водню в якості додаткового (довгострокового) кошти зберігання енергії.

«Поєднання цих заходів забезпечить безперебійне енергопостачання незалежно від вітрової ситуації», – зазначає Shell.

Команда CrossWind буде тісно співпрацювати з університетами та науковими установами для розробки і впровадження подальших інновацій.

Раніше повідомлялося, що у Нідерландах запустили найбільшу берегову вітрову турбіну

Компанія General Electric запустила в Нідерландах найбільшу і найпотужнішу сухопутну турбіну в світі - Cypress 5.3.  Цифра вказує на потужність в мегаватах.  У GE її називають «порівняно скромною», але цього достатньо, щоб забезпечити енергією близько 5000 домогосподарств.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!