RSS
Новости
31 июля, 22:41
Нафтогазова компанія PetroChina планує інвестувати в сонячну і вітрову енергетику
Bloomberg повідомляє, що китайська державна нафтогазова компанія PetroChina планує зайнятися поновлюваними джерелами енергії, зокрема сонячної та вітрової, використовуючи кошти, які вона отримає від продажу своїх трубопроводів.

PetroChina продала свої нафто- і газопроводи, деякі сховища газу і нафти, а також термінали зрідженого природного газу (СПГ) компанії PipeChina, державному китайському оператору трубопроводів.

Bloomberg посилається на записку Daiwa Capital Markets, в якій стверджується, що PetroChina хоче інвестувати частину виручки в 38 мільярдів доларів, яку вона очікує отримати від продажу своїх трубопроводів, в новий бізнес, пов'язаний з сонячною, вітровою, геотермальною енергією та воднем.  Це буде «трансформаційний розвиток» для PetroChina в напрямку зеленої і низьковуглецевої моделі.

У той час як транспортний сегмент діяльності китайської компанії давав прибутковість від 7% до 9%, керівництво очікує, що нові підприємства забезпечать більший прибуток на капітал.

Daiwa, втім, вважає, що інтерес PetroChina до поновлюваних джерел енергії знаходиться «на експериментальній стадії», подробиці якої поки повністю не зрозумілі.

Китай є найбільшим світовим гравцем в сонячної і вітрової енергетики, і його нафтовики з великими обсягами вільних грошових коштів цілком можуть взяти участь в цих швидко зростаючих ринках.  До того ж багато великих нафтогазових компаній, таких як BP, Total або Shell вже стали володарями активів у всіх секторах нової енергетики.

Раніше повідомлялося, що нафтогазовий концерн Repsol купує активи в сонячній та вітровій енергетиці Чилі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!