RSS
Новости
7 августа, 14:36
РГК провела перші в Україні випробування водню в газорозподільній системі
В рамках EU Hydrogen Strategy (Воднева стратегія Євросоюзу), до якої долучилася РГК, вчора відбувся перший в Україні експеримент з використання водню в газорозподільній мережі. На спеціально підготовленому полігоні в Черняхові, Житомирська область, пройшли статичні випробування газових систем, при якій була досягнута 99% концентрація водню. Отримані в ході експерименту дані дозволять фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії.

«Нинішній порядок денний в європейській енергетиці - підготовка національних енергосистем до нових, «зелених», чистих видів енергії. Мова в першу чергу про водень, який є найперспективнішим енергоносієм. Підготовка газорозподільних систем до нових видів енергії - це стратегія, а не короткострокові рішення. РГК з початку року веде системну підготовку полігонів і наших фахівців до випробувань нових видів енергії. Тож сьогоднішній експеримент є частиною комплексної програми випробувань», - сказав директор РГК Олег Никоноров.

Наступні етапи дослідницької програми РГК передбачають статичні і динамічні випробування водню і його сумішей з природним газом на ще чотирьох спеціально підготовлених полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківської областях. Для випробувань воднем газова система полігону в Черняхові була реконструйована фахівцями АТ «Житомиргаз» таким чином, щоб за складом обладнання, добірці матеріалів і ступеня їх зносу вона стала моделлю діючої газорозподільної системи. В процесі експерименту системи полігону були прокачані інертним газом, а потім заповнені воднем, концентрація якого була доведена до 99%.

Герметичність системи ми контролюємо датчиками тиску в ключових місцях за встановленим графіком з архівацією показників. Висока концентрація водню в системі дозволяє отримати унікальну інформацію про поведінку різних матеріалів газопроводів та обладнання. Для аналізи даних ми заручилися підтримкою провідних дослідницьких центрів», - відзначає технічний директор «Житомиргазу» Сергій Колесник.

Наступні етапи дослідницької програми РГК передбачають статичні і динамічні випробування водню і його сумішей з природним газом на ще чотирьох спеціально підготовлених полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківської областях.

Воднева стратегія — невід’ємна частина Європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050р.

Для її втілення ЄС планує скорочувати кількість вуглецевих викидів на 100 млн тонн щорічно і врешті відмовитися від викопних джерел палива.

Нагадаємо, компаніїї "Н2" і Yom Capital Ltd проявляють інтерес до будівництва водневого заводу в Україні.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!