RSS
Новости
7 августа 2020, 17:41
Нові "зелені" тарифи: які ВДЕ будуть розвиватися
Невпевненість і невизначеність на ринку ВДЕ в Україні у зв'язку з переглядом та затвердженням нових «зелених» тарифів внесе певні корективи у розвиток ринку. Але для відновлюваних джерел є ряд перспективних напрямків роботи. Про це під час онлайн дискусії «Закон 810-IX: Вплив на майбутнє зеленої енергетики», організованої GetMarket, розказали юристи.

На думку партнера юридичної фірми Asters Ярослава Петрова, ті проекти сонячної енергетики, які не можна буде реалізувати до 31 жовтня 2020, можуть бути реалізовані в рамках аукціонів або продаватимуть електроенергію напряму чи на інших сегментах ринку електроенергії.

«Не виключаємо, що окремі сонячні проекти на ранніх стадіях реалізації будуть перепрофільовані, наприклад, якщо це великі проекти, де є великі земельні об'єми. По вітрових проектах очікую, що буде реалізація. Тому що цей закон не вносить багато змін щодо їх регулювання, крім того, що закон виключив пільгу для проектів із трьох турбін», – уточнив він.

Партнер юридичної компанії Dentons Максим Сисоєв додав що перспективи розвитку відновлюваних джерел у зв'язку з набранням чинності нових тарифів досить складно прогнозувати через невизначеність методики компенсації недовиробітку. Але є напрямки, які попри все це розвиватимуться.

«У нас почнуться реалізовуватися проекти систем накопичення електроенергії, плюс буде зацікавленість реалізовувати ці проекти і брати участь у балансуючому ринку. І я зараз бачу все більшу зацікавленість реалізовувати проекти для власного забезпечення електроенергією», – зазначив юрист.

На його думку, найближчим часом почнуть реалізовуватися прямі договори. Сприятиме цьому, зокрема,  подешевшання обладнання та подорожчання електроенергії, додав Сисоєв.

Нагадаємо, Міністерство енергетики приступило до визначення річних квот підтримки відновлюваної енергетики та розробки графіків проведення зелених аукціонів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!