RSS
Новости
14 августа 2020, 10:49
Безанодна батарея Tesla з проривною щільністю енергії витримує вже 200 циклів
Команда фахівців з Канади кілька років винаходить для Tesla новий, більш ефективний акумулятор. Поступово справа просувається - за рік їм вдалося збільшити термін служби безанодного літій-металевого елемента з рідким електролітом з 90 до 200 циклів.

Джефф Дан та його команда фахівців з Університету Далхаузі в Канаді не перший рік займаються дослідженнями в області акумуляторів, а протягом останніх чотирьох років вони співпрацюють з Tesla, розробляючи для автокомпанії поліпшену версію літій-іонних батарей.

Багато хто вважає, що акумулятор наступного покоління повинен бути твердотілим, для забезпечення довгої та стабільної роботи, але Tesla та Дан з ними не згодні. Влітку минулого року вони запропонували інший варіант - безанодні літій-металеві елементи з рідким електролітом LiDFOB / LiBF4. Така батарея виявилася досить ємною та не вимагала переоснащення виробничих ліній.

Проте, залишалася проблема терміну служби, який рік тому був недостатньо великим ні для електромобілів, ні для будь-якої іншої електроніки. У новому дослідженні Дан і його команда звертаються саме до цієї проблеми.

Вчені досліджували безанодні елементи з рідким електролітом за допомогою скануючої електронної мікроскопії та рентгенівської томографії, і виявили причину деградації та виснаження електроліту.

Автори статті не тільки ідентифікували корінь проблеми, а й запропонували рішення по оптимізації електроліту для збільшення терміну служби літій-металевих елементів з 90 до 200 циклів. Для комерціалізації батареї цього все ще недостатньо, але для одного року роботи прогрес істотний.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Panasonic збільшить ємність нових акумуляторів Tesla на 20% Нові, більш місткі літій-іонні елементи типу 2170 будуть випускатися на фабриці Tesla в Неваді. Вони дозволять збільшити ємність акумуляторів та скоротити частку дорогого кобальту в батареях. Модернізація виробничих ліній почнеться у вересні. Але далі буде ще цікавіше - протягом 2-3 років Panasonic має намір розробити для Tesla енергоємні батареї взагалі без кобальту. Наскільки можна зрозуміти, вони вже існують і компанії потрібен час на їх комерціалізацію.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: m.hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!