RSS
Новости
14 августа 2020, 11:52
На Донеччині пропонують взяти кредит на домашню сонячну станцію і виплачувати його «зеленим» тарифом
Жителі Донеччини можуть оформити кредит на дахові сонячні панелі, системи зберігання енергії та сонячні станції «під ключ» і оплачувати його за допомогою «зеленого тарифу».

Проєкт реалізує постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO разом з Ощадбанком.

Клієнт, який вирішив встановити у своєму домогосподарстві приватну сонячну станцію або придбати окреме обладнання, може вибрати все необхідне на сайті YASNO або звернутися за консультацією в енергоофіс компанії. Фахівці розрахують вартість проєкту, який буде найбільше відповідати потребам клієнта, після чого майбутній просьюмер може звернутися до експерта «Ощадбанку» для оформлення кредитування на суму від 100 тис. грн до 1 млн грн.

Погашення кредиту відбуватиметься за рахунок продажу у мережу надлишку виробленої СЕС електроенергії за "зеленим тарифом", встановленим державою. Витрати клієнта у такому випадку будуть мінімальними: перший внесок від 15% вартості проєкту, а решту постачальнику перераховує банк. Максимальний термін кредитування - 7 років. Все обладнання, що купується обов'язково страхується.

"Ми намагаємося не лише підвищувати енергонезалежність клієнтів, але і допомагати їм економити кошти, - розповів директор YASNO у Донецькій області Олександр Северин. - Кредитування від "Ощадбанку" може майже повністю покрити вартість домашньої сонячної станції, а клієнту навіть не доведеться самому виплачувати гроші для погашення кредиту – за нього це зробить сонце".

В середньому вже через 3,5 роки прибуток від продажу електроенергії за «зеленим тарифом» почне перевищувати витрати на обслуговування кредиту, а кошти від продажу надлишку електроенергії вже будуть надходити просьюмеру як чистий прибуток, запевняє він.

Раніше повідомлялось, що станом на 1 липня 2020 вже більше 25600 домогосподарств в Україні використовують «чисту» електроенергію, встановивши сонячні електростанції.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое