RSS
Новости
14 августа 2020, 14:30
Підвищення конкуренції на ринку електроенергії вимагає створення рівних умов для всіх його учасників - "Укренерго"
Для підвищення конкуренції на ринку електроенергії необхідно забезпечити рівні умови для всіх учасників ринку, зокрема, для державної генерації, вважають в "Укренерго"

"Якщо говорити про короткострокові заходи, що дозволяють підвищити конкуренцію на електроенергетичному ринку, то необхідно створити рівні умови для всіх учасників: і приватної, і державної генерації", - зазначив директор з ринкових операцій НЕК "Укренерго" Микита Вишневський на Energy Show Electricity Market, організованому  Energy Club 13 серпня.

За словами Вишневського, в довгостроковій перспективі конкуренцію на українському ринку електроенергії істотно поліпшить синхронізація з з ENTSO-E і market coupling (об'єднання ринків).

У той же час він зазначив, що новий варіант покладання спеціальних зобов'язань щодо забезпечення населення електроенергією (постанова КМУ №694 від 5 серпня), який приймався для поліпшення умов торгівлі електроенергією державної генерацією, через визначені ним обмежень за рівнем зниження ціни,  несе в собі ризики виникнення великих обсягів нереалізованої на ринку двосторонніх договорів, на ринку "на добу вперед" і внутрішньодобовому ринку електроенергії (позитивних небалансів), наслідком чого стане недоотримання коштів госгенерацією.

При цьому Вишневський підкреслив, що балансуючий ринок не повинен бути торговим майданчиком.

"Всі учасники ринку повинні планувати свою діяльність таким чином, щоб не потрапляти на балансуючий ринок", - підкреслив він.

Коментуючи ситуацію з шахрайством на ринку, Вишневський зазначив, що його нинішня модель має багато обмежень.

 "Саме це дає можливість деяким учасникам використовувати поточну ситуацію зі значними обсягами позитивних небалансів і обмеження в свою користь", - вважає директор по ринкових операцій "Укренерго".  "Проблеми, як у" Енергоатома ", так і у " ГарПока " виникають тому, що вони потрапляють на балансуючий ринок", - роз'яснив він.

Продажем великого обсягу електроенергії на балансуючому ринку з дисконтом 30-40% Вишневський пояснив невідповідність рахунків, які "ГарПок" виставляє "Укренерго" в рамках ПСО, сумам, закладеним в тарифі системного оператора.

Щодо існуючої проблеми взаєморозрахунків, що накопичилася на ринку заборгованість, представник "Укренерго" висловив думку, що в першу чергу необхідно рішення держави про фінансування боржників на ринку, зокрема, постачальника "останньої надії", ряду комунальних підприємств, а також виконання своїх обов'язків всіма учасниками ринку.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» за рік роботи ринку отримало 1,3 млрд грн доходу від розподілу пропускної спроможності

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!