RSS
Новости
14 августа 2020, 15:37
ОГТСУ став членом Європейського альянсу з чистого водню
Оператор ГТС України увійшов до новоствореного Європейського альянсу з чистого водню разом із іншими західними операторами ГТС. Про це повідомила пресслужба ОГТСУ.

"Оператор ГТС України починає свою участь у Альянсі разом із сімейством європейських операторів ГТС з самого початку. Це дає змогу вчасно і правильно долучитися до всіх можливостей, зокрема щодо обміну інформацією та налагодження партнерства вздовж всього ланцюга", - сказав гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Членство у Альянсі передбачає залучення Оператора ГТС України до ключових стратегічних форумів, круглих столів та інших заходів щодо імплементації Водневої стратегії для кліматично нейтральної Європи за участі найвищих керівників профільних компаній та інституцій. Паралельно з цим, Європейська Комісія відслідковуватиме прогрес роботи Альянсу, склад учасників та дотримання балансу їхніх інтересів.

"Попит на водень буде зростати. Воднева економіка, ймовірно, почнеться з локальних індустріальних кластерів, які надалі будуть масштабуватися і інтегруватися", - сказав заступник генерального директора з розвитку та трансформації ОГТСУ Павел Станчак.

Протягом 2025-2030 років воднева енергетика має стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи ЄС, а потужність станцій водневого гідролізу має зрости до 40 ГВт. Вони зможуть виробляти до 10 млн тонн чистого водню. У наступний період 2030-2050 років водень має перетворитися на головний енергетичний ресурс ЄС та замістити вуглецеві носії енергії навіть у тих секторах економіки, яким важко відмовитися від викопного палива.

Раніше повідомлялося, що РГК провела перші в Україні випробування водню в газорозподільній системіНа спеціально підготовленому полігоні в Черняхові, Житомирської області, пройшли статичні випробування газових систем, при якій була досягнута 99% концентрація водню. Отримані в ході експерименту дані дозволять фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!