RSS
Тренды
14 августа, 19:28
Нафтогазовий концерн Chevron інвестує в термоядерний синтез
Американський нафтогазовий концерн Chevron оголосив про інвестиції в розташований в Сіетлі (США) стартап Zap Energy Inc., який розробляє «модульний ядерний реактор наступного покоління з інноваційним підходом до просування економічно ефективного, гнучкого і комерційного термоядерного синтезу».

Інвестиції Chevron Technology Ventures в термоядерний синтез - це можливість посилити акцент компанії на портфелі низьковуглецевих енергоресурсів, що дають можливість надавати по всьому світу доступ до недорогої, надійної і чистої енергії, каже нафтогазовий гігант в своєму прес-релізі.

Звичайна ядерна енергетика використовує поділ атомного ядра, яке призводить до утворення довгоіснуючих радіоактивних відходів.  Ядерний синтез - це реакція, зворотна поділу атомів.  Тут ядра легких елементів (зазвичай водню) зливаються в більш важкий елемент.  У цьому процесі вивільняється значна кількість енергії без викидів парникових газів і утворенням лише невеликої кількості радіоактивних відходів.

 «Ми розглядаємо термоядерну технологію як багатообіцяюче джерело енергії з низьким рівнем викидів вуглецю», - зазначила Барбара Бургер, президент Chevron Technology Ventures.

Zap Energy Inc.  стверджує, що розробила інноваційний метод «утримання» плазми, і її технологія відрізняється від конкурентів тим, що в них не використовуються магніти, токамака, які характеризуються як «занадто дорогі» або лазери ( «занадто неефективно»).

Багаті нафтові гіганти сьогодні інвестують в більшість перспективних енергетичних технологій з низьким рівнем викидів, в тому числі термоядерний синтез.  У червні нафтогазова група Equinor придбала міноритарний пакет в американській компанії-стартапі Commonwealth Fusion Systems (CFS), «лідируючому розробнику в області термоядерного синтезу».

Дослідження і конструкторські розробки в цій сфері ведуться вже років 60-70, проте поки не виходило добитися промислової роботи термоядерних установок, весь час потрібні ті чи інші доробки.  В результаті став популярним такий жарт: «до початку термоядерного синтезу завжди 40 років».

Крім того, поки відсутня будь-яка переконлива інформація про вартість енергії, одержуваної в результаті термоядерного синтезу.  Багато експертів вважають, що різке падіння цін на вітрову і сонячну енергію в поєднанні з технологіями зберігання, інтелектуальними мережами і величезним потенціалом зеленого водню, зробить термоядерний синтез економічно нежиттєздатним до того, як він навіть народиться.

Раніше повідомлялося, що Chevron використовуватиме відновлювану електроенергію для забезпечення своєї діяльності

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!