RSS
Новости
21 августа 2020, 10:17
У Чехії почали виробляти скраплений біогаз з харчових відходів та цукрової тростини
На заправках Чехії з'явився зріджений вуглеводневий газ біологічного походження.

Як повідомила чеська Асоціація зрідженого вуглеводневого газу (CALPG), за хімічним складом біо-ЗВГ ідентичний традиційному нафтовому автогазу, що дозволяє змішувати обидва види палива.

Продукт, який на сьогодні поставляється на чеський ринок, зроблений з харчових відходів та цукрової тростини, а його викиди по всьому технологічному ланцюжку більш ніж на 80% нижче, ніж у викопного ЗВГ.

"Єдина різниця у порівнянні зі зрідженим нафтовим газом - це спосіб виробництва, - пояснив голова асоціації Іван Індрачек.

Біо-ЗВГ дозволяє скоротити викидів CO2 на 90% у порівнянні з рідким викопним паливом протягом циклу свердловина - резервуар. У порівнянні з іншими альтернативними видами палива він легко транспортується і зберігається. Крім того, для його дистрибуції можна використовувати вже наявну інфраструктуру - традиційний викопний автогаз є найбільш поширеним альтернативним паливом у Чеській Республіці.

«Днями ми отримали перші 15 тонн біо-ЗВГ, які будуть розподілені на наші заправні станції у суміші зі звичайним викопним зрідженим вуглеводневим газом», - розповів Іржі Карлик з компанії Primagas, що входить у CALPG.

За оцінками CALPG, у Чеській республіці налічується близько 170 тис. автомобілів, що використовують автогаз у якості палива.

За даними Міністерства навколишнього середовища, їх дещо більше - приблизно 200 тис. згідно зі статистикою Мінтрансу, минулого року на автогаз було переобладнано майже 6 тис. автомобілів. Заправитися зрідженим вуглеводневим газом можна приблизно на 950 АГЗС.

Раніше ЕлектроВісті писали, що На території Чехії встановлені 574 біогазові станції, що працюють на відходах рослинного або тваринного походження та на звалищному газі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое