RSS
Новости
21 августа 2020, 12:59
Банк розвитку Казахстану виділив 160 млн доларів на будівництво «зелених» електростанцій
Банк розвитку Казахстану виділив на будівництво сонячних, вітрових та гідроелектростанцій 159,6 млн доларів.

Наразі БРК профінансовані та введені в експлуатацію дві СЕС та один вітропарк.

Зокрема, у Туркестанській області введена в експлуатацію сонячна електростанція "Жилга" потужністю 20 МВт. Проєкт реалізувало ТОО "EcoProTech-Astana". Фінансування з боку Банку склало 9 мільярдів тенге (21,4 мільйона доларів).

У районі міста Капшагай Алматинської області запрацювала сонячна станція потужністю 100 МВт. Проєкт реалізувало ТОО"Eneverse Kunkuat". Банк надав фінансування у розмірі 10,8 мільярда тенге (25,7 мільйона доларів).

«Обидва проєкти профінансовані способом проєктного фінансування в рамках закону "про проєктне фінансування та сек'юритизації РК", - зазначають у Банк розвитку Казахстану. - В реалізації цих двох проєктів участь беруть міжнародні компанії Universal Energy в особі своєї проєктної компанії Eneverse Kunkuat, а інвестором проєкту СЕС "Жилга" виступила німецька компанія DERA GmbH».

На додачу, у Акмолинській області ТОВ"ЦАТЕК Green Energy" ввело в експлуатацію вітрову електростанцію "Астана EXPO-2017" потужністю 100 МВт.

"Спочатку Банком надано фінансування на будівництво 1 пускового комплексу в розмірі 30,5 мільярда тенге (72,6 мільйона доларів), який вже введений в експлуатацію у минулому році, пізніше схвалено додаткове фінансування на 2 пусковий комплекс ВЕС у розмірі 9,8 мільярда тенге (23,3 мільйона доларів), - йдеться у повідомленні. - В даному проєкті використовуються одні з кращих турбін від компанії Вестас (Данія)".

Також Банком розвитку Казахстану схвалено фінансування проєкту будівництва малих ГЕС у Алматинській області. Проєкт реалізує ТОО"Baskan Power". Вартість проєкту 10,4 мільярда тенге (24,7 мільйона доларів), сума фінансування Банком 7 мільярдів тенге (16,6 мільйона доларів).

«На даний момент у сфері "зеленої енергетики" у пайплайні Банку є ряд потенційних проєктів як у сонячній енергетиці, так і проєкти з будівництва біоелектростанцій», - зазначають у фінустанові.

На сьогодні у Казахстані запущені 90 «зелених» електростанцій за участю вітчизняних та іноземних інвесторів.

Раніше повідомлялось, що італійський нафтогазовий концерн Eni почав комерційне виробництво вітрової енергії на електростанції Бадамша, розташованої на північному заході Казахстану, в Актюбінській області. Оператором проєкту є місцевий філіал Eni ArmWind LLP. Потужність вітрової електростанції становить 48 МВт. Розрахунковий річний виробіток електроенергії: близько 198 ГВт*год, що дозволить уникнути викидів CO2 обсягом 172 тис. тонн на рік.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!