RSS
Истории
21 августа, 19:35
Ердоган відкрив вертикально-інтегровану фабрику з випуску сонячних модулів в Туреччині
У Туреччині відбулася церемонія відкриття вертикально-інтегрованого заводу компанії Kalyon Holding, який буде випускати кремнієві злитки, пластини, сонячні елементи і модулі. Річний обсяг випуску: 500 МВт.

Турецька сторона стверджує, що це перше підприємство з повним циклом виробництва не тільки в Туреччині, але і в Європі і на Близькому Сході.

У церемонії взяв участь президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.  «Я вважаю, що цей об'єкт виведе нашу країну на лідируючі позиції в галузі сонячних панелей», - підкреслив він.

Завод, на якому також створено великий центр НДДКР (100 інженерів), буде випускати монокристалічні пластини формату G1 (158,75 мм).  Потужність вироблених там же модулів складе 385 Вт.  Їх збиратимуть з 144 половинчастих PERC-осередків з ефективністю 21,8%.

В принципі, в об'єднанні всіх ланок виробничого ланцюжка «під одним дахом» немає особливих технологічних і економічних причин.  Однак інтеграція в рамках одного холдингу, звичайно, може підвищити стійкість бізнесу в сучасній сонячній індустрії.  Схоже справедливо і для національної економіки.  У нинішніх умовах, коли сонячна енергетика стала ключовою, найбільшим сектором світової енергетики, промислово розвинені країни намагаються створити (або відтворити) у себе відповідні виробничі компетенції з метою енергетичної незалежності та безпеки.

У 2017 році Kalyon в консорціумі з Hanwha Q Cells виграла тендер на будівництво сонячної електростанції потужністю 1 ГВт в провінції Конья.  Умови цього конкурсного відбору містили жорсткі вимоги локалізації (національного змісту).

Південнокорейська Hanwha Q Cells вийшла з проекту і завод був зведений Kalyon самостійно, а згадана сонячна електростанція буде будуватися спільно з китайською China Electronics Technology Group Corporation (CETC), однією з найбільших компаній в Китаї, відомої створенням першого китайського супутника, бортових радарів і керованих ракет, а також розробкою і виробництвом електроніки.

Нова фабрика буде в першу чергу поставляти модулі для цього об'єкта.

Як повідомляється, турецький уряд надав фабриці ряд пільг, в тому числі звільнення від митних зборів і від ПДВ.

Туреччина має гарний сонячний потенціал.  За даними IRENA, встановлена ​​потужність фотоелектричної сонячної енергетики в країні на кінець 2019 року становила близько 6 ГВт, що за міжнародними мірками відносно небагато.

Раніше повідомлялося, що турецький президент Таїп Ердоган протестував перший електромобіль, вироблений в країні. Виготовленням електрокарів займеться компанія TOGG.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!