RSS
Новости
28 августа 2020, 10:48
Британія приступила до створення свого першого промислового регіону з нульовими викидами вуглецю
У Великобританії в регіоні Хамбер планують створити перший у світі промисловий безвуглецевий кластер.

Humber Cluster план розробляє британська енергокомпанія SSE Thermal спільно з місцевим партнерством підприємців регіону Хамбер (Humber Local Enterprise Partnership, LEP), а також сімома іншими великими підприємствами.

Регіон Хамбер – великий промисловий центр, найбільш вуглецево-економічний, а також один з найбільш схильних до кліматичних впливів через ризик повеней у Великобританії. Декарбонізація регіону допоможе зберегти тисячі робочих місць у міру переходу Великобританії до економіки з нульовими викидами вуглецю.

Вісім компаній, що беруть участь у заявці на фінансування Humber Cluster Plan - SSE Thermal, Equinor, Drax, National Grid Ventures, Centrica, VPI Immingham, British Steel і Phillips 66, – представляють стратегічно важливі промислові сектори в регіоні Хамбер, включаючи нафтопереробну промисловість, металургію та енергетику. Так, SSE Thermal, яка прагне створити в регіоні великий центр чистої енергетики, вже будує на місці виведеної з експлуатації вугільної станції газову ТЕС Keadby 2 потужністю 840 МВт, яка стане найчистішою і найефективнішою газовою електростанцією Великобританії. Введення ТЕС Keadby 2 в експлуатацію заплановано на 2022 рік. Крім того, в даний час розробляється проєкт будівництва до середини 2020-х рр. на цій же ділянці парогазової електростанції (ПГЕС) Keadby 3 потужністю 900 МВт, яка може стати першою декарбонізованою ПГЕС у Великобританії.

Реалізація плану продемонструє можливість досягнення нульового рівня викидів вуглецю до 2040 року.

Компанії-учасники Humber Cluster Plan направили в інноваційне агентство Великобританії (Innovate UK) пропозицію про спільне фінансування плану у рамках урядової програми з фінансування декарбонізації промисловості (UK Government's Industrial Decarbonisation Challenge Fund scheme).

У разі схвалення пропозиції Humber Cluster Plan буде діяти як дорожня карта при проведенні великомасштабної декарбонізації регіону, визначаючи пріоритетність короткострокових інвестицій і можливості розширення інфраструктури використання водню, а також технологій уловлювання і зберігання вуглецю (carbon capture and storage, CCS).

Очікується, що рішення по заявці на фінансування Humber Cluster Plan буде прийнято восени, а його реалізація почнеться у січні наступного року.

Раніше повідомлялось, що Великобританія розробила три нових прогнозних сценарії, орієнтованих на 100% -ве зниження рівня викидів СО2 до 2050 року, з урахуванням декарбонізації економіки країни та зростання децентралізованої (розподіленої) генерації розвитку.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!