RSS
Новости
28 августа 2020, 12:58
Розроблено двигун внутрішнього згоряння з нульовим викидом CO2
Дослідники з Політехнічного університету Валенсії (UPV) розробили двигун внутрішнього згоряння, який не викидає в атмосферу вуглекислий газ або інші шкідливі для здоров'я людей речовини. За словами творців, їх революційний двигун відповідає нормативам викидів, запланованим у Європі на 2040 рік, і при цьому має високий ККД. Домогтися усього цього вдалося завдяки запатентованим керамічним мембран MIEC.

«Ці мембрани, що встановлені у двигун транспортного засобу, дозволяють вибірково відділяти кисень від повітря при спалюванні палива. Таким чином, з'являється чистий газ, що складається з води та вуглекислого газу, який вловлюється усередині автомобіля та не викидається з вихлопної труби», - пояснює Хосе Мануель Серра, один з авторів технології.

В результаті новий двигун збереже всі переваги, які дають бензинові автомобілі (далекобійність та швидка заправка за найближчим рогом), але не буде забруднювати навколишнє середовище. Інші показники, включаючи потужність двигуна, крутний момент та витрата палива, не відрізнятимуться від стандартного ДВС. Процес заправки також відбуватиметься як завжди.

Але це не всі плюси. Система перетворить автомобіль з таким двигуном в постачальника CO2. Якщо звичайний транспорт з ДВС виводить вуглекислий газ через вихлопну трубу, то нова технологія збирає залишковий діоксид вуглецю та воду в заздалегідь передбачений контейнер під тиском. Звідти вуглекислий газ може бути проданий (його можна відокремити за допомогою конденсації) або використаний для інших цілей.

«У нас буде один бак для палива, а інший - для CO2, який утворюється після спалювання палива та може принесли користь», - кажуть автори розробки.

Розроблена технологія в основному націлена на великі транспортні засоби для перевезення пасажирів і вантажів як на суші, так і на морі, а також на авіацію до певного рівня потужності. Крім того, її також можна використовувати для перетворення існуючих дизельних двигунів в екологічно нейтральні. За словами інженерів, перші діючі прототипи з'являться протягом двох місяців.

Раніше ЕлектроВісті писали, що представники китайської організації CATL заявили, що не бажають і далі випускати акумулятори, в основі яких міститься нікель і кобальт. Таке рішення допоможе знизити вартість кінцевого продукту, а саме транспортних засобів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое