RSS
Новости
4 сентября 2020, 10:18
Електромобілі мають явні екологічні та кліматичні переваги - дослідження
З питань екології електричного транспорту написано багато серйозних робіт, всі крапки над і начебто розставлені. Проте, з'являються все нові дослідження, в яких аналізується екологічний / кліматичний слід електромобілів протягом всього життєвого циклу - від видобутку сировини для виробництва акумуляторів до утилізації всіх компонентів.

Днями Європейська комісія опублікувала доповідь Determining the environmental impacts of conventional and alternatively fuelled vehicles through LCA («Визначення впливу на навколишнє середовище транспортних засобів зі звичайним та альтернативним паливом за допомогою аналізу життєвого циклу»), підготовлену дослідницькою компанією Ricardo.

В роботі оцінюється вплив на навколишнє середовище типових європейських транспортних засобів малої та великої вантажопідйомності (легкові автомобілі, фургони, вантажівки, автобуси та туристичні автобуси) - 65 різних типів транспортних засобів і комбінацій силових агрегатів - протягом їх життєвого циклу. У ньому розглядається 60 ланцюжків виробництва традиційних та альтернативних видів палива, а також 14 різних форм виробництва електроенергії, вплив виробництва автомобілів (та акумуляторів), а також їх використання та технічне обслуговування, включаючи різні сценарії «закінчення терміну служби». Крім викидів парникових газів, у звіті також оцінюється ряд інших категорій впливу на навколишнє середовище, починаючи від використання ресурсів, включаючи сукупне споживання енергії, виснаження мінеральних та металевих ресурсів та брак води, до викидів забруднюючих речовин в атмосферу (наприклад, твердих частинок та оксидів азоту), а також токсичність для людини та екосистеми.

Загалом, досліджено все та всебічно.

Оцінка показала, що протягом всього життєвого циклу в ЄС нові електромобілі будуть надавати значно менший вплив на клімат в порівнянні зі звичайними автомобілями з двигуном внутрішнього згоряння. При цьому найменше вплив характерний для «чистих електромобілів» (BEV).

Зокрема, на цьому графіку показаний «Потенціал глобального потепління» (обсяг викидів парникових газів в СО2 еквіваленті) протягом життєвого циклу автомобілів середнього класу в ЄС. Два лівих стовпчики - бензиновий та дизельний автомобілі, третій зліва стовпчик - електромобіль (BEV). Решта стовпчики - електромобілі (BEV) окремо по кожній країні ЄС:

До 2030 року, як зазначено на графіку, кліматичний вплив електромобілів скоротиться ще сильніше - через зростання частки ВДЕ в електроенергетиці Союзу та підвищення ефективності машин.

Нагадаємо, що європейський автомобільний ринок майже відновився після карантину: в липні було продано 1 млн 279 тисяч нових машин, і це всього на 4% менше, ніж в тому ж місяці 2019 року. Хоча весняна «яма» виявилася дуже глибокою, тому накопичувальний результат семи місяців (6,37 млн автомобілів) нижче торішнього аж на 35%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!