RSS
Новости
11 сентября 2020, 12:25
Держгарантії забезпечать високий рівень локалізації та дешеві кредити для будівництва ГАЕС - «Укргідроенерго»
Надання державних гарантій для кредитування будівництва Дністровської та Канівської ГАЕС дозволить залучити фінансові ресурси під низькі відсотки (до 4% річних) та забезпечити високий рівень локалізації (85%), відповідно, залучити українські заводи-виробники енергетичного обладнання та будівельні компанії.

Про це повідомив генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, коментуючи питання необхідності та важливості надання державних гарантій під проєкти компанії.

«Держані гарантії повинні бути, щоб залучити фінансування та досягти рівня локалізації 85%. Державна гарантія дає нам перевагу та можливість говорити з фінансовими установами щодо дешевих кредитних ресурсів», - сказав він.

Говорячи про фінансування, Сирота зазначив, що компанія розглядає можливість залучення кредитів зі ставкою до 4% в іноземній валюті. «Це має бути не більше, ніж 4% на період будівництва і повернення кредиту. Кредит ми розглядаємо на період на 15-20 років», - зазначив гендиректор.

Щодо рівня локалізації, керівник «Укргідроенерго» підкреслив, що компанія розраховує досягти 85% місцевої складової. «Щоб 85% проєкту (як у нас є на Дністровській ГАЕС) - це була локальна частина, яка залишилася в Україні. Це наші проєктувальники, будівельники. Це дасть нам можливість мультиплікувати можливість сплати податків», - сказав Сирота.

«Ми б хотіли максимально знайти внутрішній ресурс і все-таки залучити наші підприємства і залишити локальну частину у нас… Локалізація рухає економіку вперед, адже це створення нових робочих місць. Будівництво в Каневі або на Дністрі – це 2,5 тис нових робочих місць, люди працюють зі всієї України і найголовніше -  наші заводи («Турбоатом», «Електроважмаш» - ред.) мають замовлення до 2022р, ми маємо подумати як їх забезпечити замовленнями після 2022р», - сказав він, додавши, що українські підрядники мають залишити за собою загальнобудівельні роботи та виготовлення енергетичного обладнання (гідроагрегату та генератора).

Гендиректор повідомив, що загальна орієнтовна вартість добудови Дністровської ГАЕС та будівництва Канівської ГАЕС становить біля €2,2 млрд.

«Проєкти Дністровської та Канівської ГАЕС – це приблизно €2,2 млрд. Якщо взяти, що 85% від вартості проєктів буде профінансовано за кошти інвестора, то це приблизно €1,6-1,7 млрд. Це те, що потрібно отримати під державну гарантію. Проте, це не означає, що ці кошти будуть потрібні у 2020-2021рр», - сказав він.

За словами Сироти, на сьогодні «Укргідроенерго» розглядає наступні варіанти зовнішнього та внутрішнього фінансування будівництва Дністровської та Канівської ГАЕС:

  • Фінансування за рахунок кредитів іноземних банків, які будуть пропонувати кредитний ресурс із залученням їх підрядних організацій, наприклад, банки з Китаю або Туреччини. «Якщо буде зовнішнє фінансування, наприклад, банки з Китаю або Туреччини, вони хочуть мати 60% реалізації проєкту. Звичайно, що для нас це менш приваблива картина», - сказав Сирота, додавши, що навіть у такому випадку «Укргідроенерго» буде обов’язково вимагати створити консорціум з «Турбоатомом» та «Електроважмашем», але все-одно у разі залучення такого зовнішнього фінансування можливий рівень локалізації буде обмежений до 50%;
  • Варіант залучення фінансування від банків, які не вимагають залучення конкретного генпідрядника (наприклад, Світовий банк). В такому разі «Укргідроенерго» буде проводити конкурс з відбору підрядників за процедурами цих банків і тоді, українські заводи будуть приймати участь на рівних умовах з китайськими, європейськими та іншими виробниками обладнання;
  • Також керівництво «Укргідроенерго» обговорило з народними депутатами можливість кредитування (розробку окремої кредитної програми) державними банками («Ощадбанком», «Укргазбанком» або «Укрексімбанком»). Таке кредитування можливо було б залучити під 5-9% у гривні, наприклад, в рамках урядової програми «Велике будівництво». «Чому б не започаткувати таке ж саме «Велике енергетичне будівництво», адже потрібно й мережеве будівництво, й регулюючі потужності, все це лягає в канву Великого будівництва», - сказав Сирота;
  • Ще один варіант – це відхід від діючого ПСО на ринку електроенергії та надання «Укргідроенерго» можливість вільно продавати 30% обсягу виробленої електроенергії. «Це був би великий фінансовий ресурс (отриманий від продажу електроенергії на вільному ринку – ред.), який можна було б залучити. За ці кошти, наприклад, можна було б добудовувати Дністровську ГАЕС, цих би грошей вистачило», - прокоментував генеральний директор «Укргідроенерго».

Раніше повідомлялось, що ПрАТ "Укргідроенерго" спільно з USAID та Світовим банком планують будівництво сонячних батарей потужністю 212 МВт, для цього до кінця року необхідно розробити техніко-економічне обґрунтування проєкту.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое