RSS
Новости
18 сентября 2020, 10:49
"Зелені" аукціони недоцільні до розв'язання кризи неплатежів в галузі ВДЕ - глава DTEK Renewables
Проведення "зелених" аукціонів недоцільне до розв'язання кризи неплатежів у галузі відновлюваної енергетики, вважає генеральний директор DTEK Renewables Маріс Куніцкіс.

"Ми підтримуємо "зелені" аукціони й те, що потрібно розробити законодавство, яке б чітко та правильно давало можливість брати участь в хороших проєктах тут в Україні. Але ми повинні розраховувати, звідки візьмуться гроші для того, щоб цю ініціативу оплатити. І поки ми не вирішимо перше питання про оплату існуючої "зеленої" енергетики, рано говорити про проведення аукціонів ", - висловив позицію Куніцкіс в ході 11-го Енергетичного дня, організованого Європейсько-українським енергетичним агентством 17 вересня.

Коментуючи висловлювання спікерів Міністерства енергетики та ДП "Гарантований покупець" про те, що виплати за "зелену" електроенергію останнім часом збільшилися, глава DTEK Renewables зазначив, що це далеко не влаштовує галузь, висловивши песимістичний прогноз щодо поліпшення ситуації до кінця року.

"З 50% ми не можемо підтримувати цю галузь і підтримувати наш майбутній розвиток. Швидше за все, до кінця року в галузі грошей не буде, щоб заплатити ВДЕ 100% поточних платежів і залучити кредити для оплати 40% боргу. І тут не можна говорити про якусь стабільність врегулювання процесу ", - підкреслив він.

При цьому Куніцкіс зазначив, що надії на підписаний влітку меморандум, в результаті чого інвестори добровільно погодилися на зниження "зелених" тарифів, не виправдалися.

Разом з тим він звернув увагу на амбітні цілі Європи у відновлюваній енергетиці, висловивши переконання, що "Україна від цього нікуди не піде".

"Це нормально, ми підтримуємо цей курс. Але на сьогодні через існуючу ситуації ми поки тимчасово зупинили наші інвестиції в проєкти України", - підкреслив Куніцкіс.

Він висловив надію на прийняття на рівні уряду необхідних для стабілізації ситуації рішень.

"Ми теж чекаємо завтрашнього Антикризового штабу, щоб нарешті уряд зробив конкретні кроки та прийняв конкретні рішення.

"Я повністю підтримую Міненерго в тому, що вони дійсно працюють. Але одні вони тут, швидше за все, безсилі. Це питання вже уряду й питання Мінфіну із залучення кредитів або з випуску держоблігацій, щоб ці кредити можна було залучити та погасити борги", - роз'яснив позицію DTEK Renewables.

Нагадаємо, що Верховна Рада відхилила урядовий законопроєкт №3960 про внесення змін до закону про бюджет на 2020 рік щодо надання за рішенням уряду державних гарантій для міжнародного кредитування проєктів у сфері електроенергетики.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Кабінет міністрів включив у проєкт плану пріоритетних дій на 2020 рік питання проведення аукціонів з розподілу квот підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое