RSS
Новости
18 сентября 2020, 11:22
Mercedes представив концепт водневої вантажівки з дальністю пробігу 1000 км
Компанія Daimler Trucks представила нову концептуальну вантажівку Mercedes-Benz GenH2 Truck на водневих паливних елементах, призначену для перевезень на далекі відстані.

Очікується, що дальність пробігу на одній заправці складе до 1000 км при використанні 80 кг рідкого водню, що заливається у два баки з нержавіючої сталі (по 40 кг кожен).

За словами виробника, використання рідкого водню замість газоподібного має вирішальне значення, оскільки він збільшує загальну щільність енергії та забезпечує велику дальність.

На сьогодні Daimler Trucks займається розробкою необхідних технологій зберігання рідкого водню, щоб його можна було використовувати в якості джерела енергії для серійних випусків вантажівок на паливних елементах. Зберігання кріогенного рідкого водню при -253 градусах Цельсія вже є звичайною практикою в стаціонарних додатках, наприклад, в промисловості або на водневих заправних станціях. Це також відноситься до перевезень рідкого водню в якості вантажу.

Система водневих паливних елементів має потужність 300 кВт (2 × 150 кВт), але, оскільки цього може бути недостатньо для двох електродвигунів по 330 кВт (всього 660 кВт), є також допоміжний акумулятор на 70 кВт*год. Він здатний забезпечити додаткові 400 кВт на короткі періоди часу, і буде використовуватися для підтримки оптимального стабільного рівня вихідної потужності системи паливних елементів.

Інженери Daimler при створенні GenH2 Truck за основу взяли можливості звичайної вантажівки Mercedes-Benz Actros для далеких перевезень щодо тягового зусилля, дальності і продуктивності. Наприклад, повна маса серійної версії GenH2 Truck повинна скласти 40 тонн, а корисне навантаження 25 тонн.

Клієнтські випробування Mercedes-Benz GenH2 Truck очікуються у 2023 році, а початок серійного виробництва обіцяно у 2025-2028 роках.

Крок Daimler логічний. Водень - перспективне паливо для вантажного транспорту. Прийняті в Європі водневі стратегії, і ЄС, і Німеччині, дають підстави сподіватися на хороший ринок збуту.

Раніше ЕлектроВісті писали, що поява на ринку транспортних засобів з твердотільними батареями в якості стандартного оснащення очікувалося не раніше середини цього десятиліття. Однак Mercedes-Benz з новим електробусом eCitaro G виявився попереду всіх

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!