RSS
Новости
18 сентября 2020, 17:30
ЄБРР не буде кредитувати "Укренерго" через порушення Україною меморандуму по "зеленій" енергетиці
Україна порушує умови меморандуму між Кабінетом міністрів України та інвесторами в відновлювану енергетику України, що не сприяє наданню кредитних коштів НЕК "Укренерго" на підтримку ліквідності компанії.

Про це в ході конференції заявила старший банкір департаменту енергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна, нагадавши, що банк - один з найбільших інвесторів в енергетику України, один із найактивніших інвесторів на ринку ВДЕ країни.

"Передумовою для забезпечення ліквідності Укренерго для нас є платіжна дисципліна в галузі... Ми спостерігали за тим, як меморандум впроваджується. Сьогодні ми розуміємо, що він не виконується. Рівень платежів не повний. За серпень 65% сплачено за енергію ВДЕ. Це набагато нижче того, що обіцяли платити згідно з меморандумом - 100%. І дуже низька ймовірність того, що рівень платежів буде покращено у вересні й в наступні місяці", - сказала Єрьоміна.

За її словами, держава не сприяє виконанню своїх зобов'язань перед інвесторами, в т. ч. перед ЄБРР, тому банк поки не розглядає можливість видачі кредиту для "Укренерго".

За словами Єрьоміної, на це впливає також зрив голосування за законопроект №3960, який повинен був забезпечити державні гарантії на залучення кредитів від міжнародних фінансових організацій. Таким чином, вона називає слабкими шанси держави на залучення кредитів від МФО і випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

"Треба проаналізувати чому не проголосували за закон. Можливо було недостатньо депутатів в залі або на те є більш фундаментальні причини", - зазначила вона.

Також банкір підкреслила, що незадоволена тим, як державне підприємство "Гарантований покупець" здійснює торгівлю електроенергією на ринку, що сприяє збільшенню боргів перед підприємствами ВДЕ. Вона повідомила, що "Гарантований покупець" не бере активну участь на ринку електроенергії і продає електроенергію за нижчою ціною на балансуючому ринку.

"Я не сильно задоволена розвитком подій, які відбуваються... Сподіваюся, що завтра на засіданні антикризового штабу в Кабміні буде прийнято рішення, яке покращить ситуацію", - підсумувала Єрьоміна.

Раніше повідомлялося, що ЄБРР забезпечить $ 100 млн "Новус Україна" на будівництво «зеленого» розподільного центру і понад 30 магазинів до кінця 2022 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: rbc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!