RSS
Новости
18 сентября 2020, 20:38
"Енергоатом" закликає уряд до швидкого списання боргів старого ринку електроенергії
Тимчасово виконуючий обов'язки президента національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Петро Котин закликає уряд до швидкого випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для погашення заборгованості державного підприємства "Енергоринок", що виникла на оптовому ринку електроенергії .

"Обсяг заборгованості "Енергоатому" перед підрядниками і постачальниками дорівнює сумі боргу за 8 місяців поточного року перед нами - а це 9,5 млрд гривень. Додайте сюди 11,7 млрд минулорічної заборгованості "Енергоринку" і вийде 21 млрд боргів", — сказав він.

Котин підкреслив, що головне зараз - почати виконувати прийнятий в червні закон про заходи щодо погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електроенергії.

"Уже три місяці як діє закон, а уряд до цих пір не прийняв нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації, зокрема механізмів повернення боргів "Енергоатому" за відпущену електроенергію", - зазначив він.

При цьому Котин додав, що інші необхідні заходи для стабілізації ситуації в "Енергоатомі" були прийняті.

"Змінено поточну модель ВСО і виключено участь ДП "Гарантований покупець" як посередника при продажі електроенергії АЕС побутовим споживачам. Збільшено частку продажів електроенергії АЕС на ринку двосторонніх договорів до 40%", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що «Енергоатом» не може заборонити перепродаж його електроенергії на ринку «на добу наперед»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukranews.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!