RSS
Новости
25 сентября 2020, 11:22
В Україні ціни на електроенергію вищі, ніж закордоном та продовжують зростати, що впливає на конкурентоспроможність продукції - фіндиректор "Інтерпайпу"
Вартість електроенергії в Україні стабільно висока та продовжує рости, що знижує конкурентоспроможність виробленої в країні продукції і негативно впливає, в тому числі, на покупку даного енергоносія.

"В Україні на сьогодні найвища ціна на електроенергію. Це факт, який підтверджений багатьма дослідженнями. Наші партнери французи кажуть, що у них ціна на електроенергію у два рази нижче. У такі часи, як зараз, багато країн намагаються, щоб ціна була нижчою, щоб на експорт було простіше поставити та можна було конкурувати там. У нас же навпаки - ціна на електрику стабільно висока та кожен місяць придумують щось нове, щоб ціна росла й далі ", - констатує директор з економіки та фінансів трубно-колісної компанії (ТКК) "Інтерпайп" Денис Морозов.

За його словами, за останні чотири-п'ять місяців системно вводяться нові правила на ринку електроенергії, які призводять до зростання ціни.

"Споживання знижується, і вони намагаються зробити все, щоб воно знижувалося і далі. Це в неправильно. У всьому світі вночі електроенергія повинна бути дешевшою. Потрібно стимулювати купувати вночі, оскільки завантаження системи мінімальна. Навіщо піднімати нічний тариф? Я не розумію. Ну, будемо ми днем працювати, буде ще більше система розбалансована. Що далі? ", - говорить топ-менеджер.

У компанії підрахували: реальна ціна на електроенергію повинна становити 1,1-1,15 грн*кВт замість нинішніх 1,4 грн*кВт.

При цьому Морозов констатував, що електрометалургійний завод "Інтерпайп Сталь" підпадає під категорію "зеленої металургії", проте компанія поки не отримала від уряду відповідний документ. В "Інтерпайпі" сподіваються, що це дозволить отримувати електроенергію за зниженим приблизно на 5% тарифом.

Нагадаємо, що НЕК "Укренерго" пропонує з 1 листопада поточного року підвищити тариф на передачу електроенергії майже в 2,7 рази - до 640,48 грн / МВт * год, встановивши такий тариф для "зеленої" металургії на рівні 108,83 грн / МВт * год (встановлений з 1 серпня тариф на передачу - 240,23 грн / МВт * год (без ПДВ).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!