RSS
Новости
25 сентября 2020, 12:24
Міненерго наказало «Енергоатому» активізувати будівництво ЦСВЯП за зверненням Holtec International
Міністерство енергетики наказало ДП «НАЕК Енергоатом» активізувати роботи з будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), в результаті ініційованої компанією Holtec International наради.

Про це 25 вересня повідомило Міненерго на своєму порталі.

«У результаті наради Міненерго надало низку доручень НАЕК «Енергоатом» щодо вчасного завершення будівництва сховища. Зокрема, «Енергоатом» зобов’язаний: активізувати роботу з реалізації проєкту; щотижнево звітувати про стан будівництва, наявні проблеми та статус їх вирішення; щотижнево надавати до Міненерго, Holtec International та АТ КІЕП звіти про стан розрахунків у рамках реалізації проєкту; відновити участь представників Міненерго у засіданнях комітету; актуалізувати графік будівництва ЦСВЯП», - йдеться у повідомленні Міністерства.

Як зазначається, нарада що відбулася у профільному міністерстві, була ініційована компанією Holtec International через порушення «Енергоатомом» контрактних умов в рамках проєкту будівництва ЦСВЯП.

При цьому, за графіком, перша черга сховища мала б бути запущена у грудні цього року. А в.о. президента «Енергоатом» Петро Котін запевнив, що графік буде дотримано. Водночас Котін повідомив, що для використання ЦСВЯП необхідно побудувати залізничні колії до сховища на ділянці лісу, яка перебуває в управлінні Державного агентства зоною відчуження.

Для цього необхідно отримати дозвіл ДАЗВ, щоб вирубити дерева й АТ «Укрзалізниця» мала змогу прокласти полотно. При чому, такі роботи, з технічних причин, можуть проводитися лише у теплу пору року.

Нагадаємо, що в кінці липня Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» ініціювала внутрішню позапланову перевірку стану виконання робіт та загального будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). В результаті проведеної роботи було виявлено ряд суттєвих порушень, які містять ознаки кримінальних та адміністративних правопорушень.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое