RSS
Новости
25 сентября 2020, 21:59
«Укренерго» підготувало лінію «ХАЕС-Жешув» для інтеграції в ENTSO-E
Системний оператор НЕК «Укренерго» підготував до повноцінної роботи нині непрацюючу транскордонну лінію електропередачі напругою 750 кВ «Хмельницька АЕС – підстанція «Жешув» (Польща) в рамках процесу інтеграції ОЕС України до континентальної енергомережі Європи ENTSO-E. Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Ми підготували до повноцінного включення в роботу лінії електропередачі, що йдуть на Європу і зараз поки не працюють. Це насамперед лінія 750 кВ «Хмельницька АЕС - Жешув», яка йде на Польщу. Свою частину цього інтерконектора ми вже фактично підготували до роботи», - сказав він, коментуючи процес підготовки роботи ОЕС України в ізольованому режимі та приєднання до мереж країн ЄС.

Також голова додав, що на сьогодні ведеться обговорення із системним оператором Польщі, компанією PSE щодо подальшого використання цієї лінії. «Зараз ми з ними обговорюємо майбутнє використанні цієї лінії та обсягу робіт, які треба провести на їхніх підстанціях. Ми зі свого боку підготували всю прикордонну інфраструктуру з ЄС, всіх мереж, аби при синхронізації всі лінії були в роботі, як цього вимагає наша угода з ENTSO-E», - сказав Кудрицький.

За словами Кудрицького, при ізольованому режимі роботи від Росії та Білорусі відбудеться фізичне роз’єднання з ОЕС України.

«Насправді це не так просто, як перерізування проводів. На визначених міждержавних лініях розберуть шлейфи, тобто фізично від’єднають їх від енергосистеми країн-сусідів — Росії та Білорусі», - зазначив голова «Укренерго».

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» планує вперше купити електроенергію на майданчику «УЕБ»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое