RSS
Тренды
2 октября 2020, 10:17
Європа побудує понад 200 ГВт сонячних електростанцій до 2030 року
Європейська асоціація сонячної енергетики SolarPower Europe опублікувала свою оцінку національних планів в галузі енергетики та клімату (NECP) країн-членів ЄС до 2030 року. NECP мають важливе значення для європейського сонячного сектора, оскільки кожна держава встановлює конкретні цілі щодо розгортання сонячної енергетики та визначає, як їх планується досягти.

SolarPower Europe провела оцінку 27 планів, виділивши в них 7 позицій, що відносяться до розвитку сонячної енергетики. Це цілі розвитку, конкурсні відбори, адміністративні процедури, просьюмери, договори купівлі-продажу електроенергії, гнучкість та зберігання, а також інтеграція в енергосистеми.

Асоціація прийшла до висновку, що Національні плани в галузі енергетики та клімату віщують світле майбутнє сонячної енергетики в Європі. До 2030 року планується додати в цілому 209 ГВт нових сонячних фотоелектричних потужностей, тобто будувати 19 ГВт в рік.

Однак повний потенціал сонячної енергії в Європі ще не реалізований, та необхідні інвестиції, щоб використовувати сонячну енергію в більших масштабах. Показники NECP як і раніше нижче розрахункових трендів розвитку ринку SolarPower Europe, зазначених в її останньому огляді Global Market Outlook. Відповідно до центрального сценарію цього прогнозу, до 2024 року в Європі щорічно будуть додаватися в середньому близько 24 ГВт сонячних електростанцій.

Наомі Шевіллард, старший радник з політики в SolarPower Europe, прокоментувала: «У порівнянні з проєктами планів 2019 року, остаточні NECP поліпшені та в сукупності являють собою амбітний план досягнення та перевищення цільового показника в 32% відновлюваних джерел енергії [частка в кінцевому споживанні енергії]. Однак, якщо ми хочемо залишатися на шляху кліматичної нейтральності, ми повинні піти набагато далі, досягти, за остаточною оцінкою Європейської комісії, щонайменше 38-40% відновлюваних джерел енергії до 2030 року. Для досягнення цієї мети критично важливим буде розкриття колосального потенціалу сонячної енергії в Європі».

На кінець 2019 року встановлена потужність сонячної енергетики ЄС становила 132 ГВт. З великим відривом лідирує Німеччина, за якою слідує Італія. Частка сонця у виробництві електроенергії в Європі у 2019 році склала 4,2%.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Європі запущений «Акселератор сонячної промисловості» (Solar Manufacturing Accelerator), платформа, націлена на прискорення розгортання проєктів з виробництва компонентів сонячних електростанцій. Вона покликана стати «важливою віхою в зміцненні лідерства ЄС в області екологічно чистих енергетичних технологій та внести вклад в ре-індустріалізацію Європи».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!