RSS
Новости
2 октября 2020, 21:58
Закупівлі Укренерго першими в Україні сертифіковано за міжнародним стандартом CIPS
Укренерго стало першою в Україні компанією, яка отримала сертифікат щодо відповідності системи закупівель стандартам CIPS – Британського Інституту професійного навчання у сфері закупівель, поставок та логістики (Chartered Institute of Procurement and Supply).

Стандарти CIPS є міжнародно визнаними критеріями, що використовуються для оцінки ефективності та прозорості закупівель такими організаціями, як ООН, Світовий банк, МВФ, Google, Microsoft тощо. Укренерго отримало сертифікацію базового рівня Primary Award, що розроблений спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), і на якому оцінюється відповідність основних процесів закупівель міжнародним стандартам, національному законодавству та етичним нормам. Він засвідчує надійність системи закупівель та її захищеність від корупційних ризиків.

Укренерго ініціювало сертифікацію системи закупівель за стандартами CIPS, і отримало для цього грантову підтримку від ЄБРР в рамках проекту модернізації електромереж Укренерго.

CIPS оцінює систему публічних закупівель за низкою параметрів серед яких:

  • рівень уваги до закупівель з боку менеджменту компанії, ступінь його відповідальності за діяльність компанії в закупівлях
  • невід’ємність закупівель як одного з напрямків стратегії розвитку компанії, а також постійне оновлення та розвиток цього стратегічного напрямку
  • наявність та якість чіткої політики публічних закупівель компанії, кодексу етичної поведінки співробітників
  • чітко визначені цілі закупівельної функції та їх ефективний облік
  • систематична перевірка та підвищення навичок персоналу
  • прозорість та чіткість регламентації процедури закупівель
  • надійність контролю ефективності закупівель, відповідність бізнес-планам і стратегічним цілям

 

Експерти CIPS підкреслили, що корпоративна реформа Укренерго сприяла значному розвитку та реформуванню системи закупівель компанії. «Зокрема ці зміни включали: запровадження політики закупівель, перегляд бізнес-процесів, впровадження категорійного менеджменту та підтримку організаційної структури, що загалом сприяло значному підвищенню ефективності закупок, оптимізації часу виробничого циклу, прозорості, а також розвитку конкуренції між постачальниками та економії коштів під час закупівель. Проектом професійно керувала член правління Укренерго Марина Безрукова, яка забезпечила оперативне спілкування командою Компанії, прогрес у відповідності з планом та своєчасно надала усі необхідні підтверджуючі документи. Проект тривав п’ять місяців (з квітня по вересень), що є рекордно коротким терміном для клієнтів рівня Primary Award та свідчить про їх високий рівень готовності до сертифікації», — йдеться у експертному висновку CIPS.

«Підтвердження сертифікації системи закупівель Укренерго за стандартами CIPS є значним досягненням для нашої компанії. Основний принцип, на якому побудовано нашу систему закупівель, полягає в створенні чітко вибудуваних процесів, які дозволяють уникнути помилок та корупційних ризиків. Для великої компанії це надзвичайно важливо, адже тут неможливо ухвалювати ефективні рішення інтуїтивно, як це часто відбувається в невеликих організаціях, і потрібно постійно дбати про їх прозорість та ефективність. Тому, аби і надалі удосконалювати систему закупівель Укренерго, ми плануємо якнайскоріше розпочати роботу над другим рівнем сертифікації CIPS — Standard Award. Це дозволить засвідчити подальший розвиток нашої системи закупівель, а також підвищення її ефективності та покращення антикорупційного контролю», — зазначила член правління НЕК «Укренерго» Марина Безрукова.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» підготувало лінію «ХАЕС-Жешув» для інтеграції в ENTSO-E

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!