RSS
Новости
9 октября 2020, 11:23
Керівний комітет з будівництва ЦСВЯП відновив роботу - глава "Енергоатому"
Робота керівного комітету з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) відновлена, повідомив т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

"Зараз відновили засідання штабу з добудови ЦСВЯП за участю й Міністерства енергетики, й Держінспекції ядерного регулювання. Передбачається, що вони можуть проходити два рази на місяць", - сказав він.

Котін висловив надію, що це буде сприяти вирішенню всіх проблемних питань запровадження в роботу ЦСВЯП, зокрема питання відновлення залізничної лінії "Вільча-Янів", по якій буде здійснюватися транспортування палива з АЕС, а також підключення енергопостачання сховища.

Щодо останнього він зазначив, що поки не бачить проблем з підключенням до підстанції, але це найважливіше питання, який також треба вирішувати.

"Це технологічний процес, організаційна процедура, довго було суперечок, яку потужність поставити, яким чином зробити проєкт. Думаю, найближчим часом це вирішиться", - сказав Котін.

Раніше на нараді в Міністерстві енергетики глава "Енергоатому" закликав відновити щомісячні засідання керівного комітету з будівництва ЦСВЯП, на яких можна оперативно вирішувати проблемні питання.

Котін прогнозує завершення робіт на ЦСВЯП до кінця року, зазначивши, що введення його в експлуатацію неможливе без відновлення прилеглої залізничної лінії "Вільча - Янів" (Київська обл.). В "Енергоатомі" відзначають, що це питання не залежить від НАЕК, а знаходиться в компетенції Держагентства України з управління зоною відчуження, а також "Укрзалізниці".

Нагадаємо, що Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) видала окремий дозвіл на введення в експлуатацію проміжного сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), розташованого на майданчику Чорнобильської АЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!