RSS
Новости
9 октября 2020, 12:58
Новий електрод компанії Nawa втричі збільшить щільність енергії літієвих батарей
Французька компанія Nawa почала виробництво нового електрода, який радикально посилить продуктивність існуючих і майбутніх літієвих батарей, в три рази збільшивши їх щільність енергії, в десять разів - потужність, набагато прискоривши час зарядки та продовживши термін служби батареї в п'ять разів.

Компанія Nawa Technologies відома як виробник суперконденсаторів, і вже заявляла, що ті ж електроди, які використовуються в цих пристроях, вона збирається адаптувати для нинішніх літій-іонних батарей, щоб значно збільшити їх продуктивність.

Головна інновація компанії полягає в пристрої електрода та русі іонів в активному матеріалі електрода. Сучасні електроди з активованого вугілля зроблені із суміші порошку, добавок і сполучної речовини. Там, де використовуються вуглецеві нанотрубки, вони приймають форму поплутаних спагеті. Від цього іони рухаються хаотично, їх шлях до токового колектора часто виявляється заблокований.

Вертикально розташовані вуглецеві нанотрубки Nawa в анодах або катодах більше схожі на щітку для волосся з сотнею мільярдів прямих, які проводять відростки на кожному квадратному сантиметрі поверхні. Кожен з них покритий активним матеріалом.

В результаті відбувається істотне скорочення довжини пробігу іонів, бо кожна частка літію більш-менш безпосередньо з'єднується з нанотрубкою. Дистанція, яку повинні пройти іони через літієвий матеріал, всього кілька нанометрів, а не кілька мікрометрів, як у звичайному електроді.

Це збільшує питому потужність - здатність батареї швидко заряджатися та розряджатися - в десять разів, тобто акумулятор може стати меншим, а заряджатиметься швидше. За словами представників компанії, за п'ять хвилин можна буде зарядити батарею на 80%.

Крім того, завдяки використанню надлегких нанотрубок і меншої кількості сполучного матеріалу батареї стануть легшими та компактнішими. Щільність енергії й по масі, й за обсягом підскочить у два - три рази.

Нарешті, жорстка структура та велика площа поверхні нанотрубок усувають ряд факторів ризику, які змушують її втрачати продуктивність й, з часом, псуватися. Термін служби такої батареї, за підрахунками Nawa, збільшиться в п'ять разів.

Компанія планує випустити на ринок нову технологію в спрощеному варіанті у 2022 році. А рік потому повинна з'явитися повноцінна версія.

Раніше ЕлектроВісті писали, що дослідники з TU Graz - Грацського технічного університету - знайшли спосіб перетворити ароматичну речовину ванілін в окислювально-відновний електроліт для рідких батарей. Технологія є важливим кроком на шляху до екологічно стійкого зберігання енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!