RSS
Новости
9 октября 2020, 16:46
Підвищення тарифів на передачу електроенергії призведе до істотного збільшення витрат УЗ
"Укрзалізниця" і об'єднання підприємств "Укрметалургпром" виступають проти підвищення тарифів на передачу електроенергії. Про це заявив глава Федерації роботодавців транспорту Володимир Гусак на засіданні Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

"Укрзалізниця" - один з найбільших споживачів електроенергії, річне споживання становить 4 млрд кВт*год. Запропоноване підвищення тарифу на електроенергію призведе до збільшення витрат УЗ на 120 млн грн в місяць ", - зазначив глава Федерації роботодавців транспорту.

За його словами, питання оплати зобов'язань перед інвесторами в відновлювані джерела енергії (ВДЕ) незрозуміле, оскільки держава брала на себе зобов'язання, отже, оплата "зеленого" тарифу повинна здійснюватися з держбюджету.

У свою чергу, президент "Укрметаллургпрома" Олександр Каленков пропонує розплачуватися з інвесторами в ВДЕ за рахунок випуску ОВДП, а не за рахунок перекладання цього тягаря на промислових споживачів.

"40% споживання електроенергії припадає на підприємства металургії. Будь-яке зростання тарифів на електроенергію призведе до скорочення виробництва і в подальшому - до закриття підприємств, що ще більше знизить споживання електроенергії", - підкреслив він.

Народний депутат, екс-гендиректор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов висловив стурбованість тим, що проблему платежів в енергетиці намагаються вирішити за рахунок інших галузей економіки.

"У першому півріччі 2020 року українська промисловість отримала сукупний збиток в розмірі 40 млрд грн, рівень експорту знизився на 7,5%, падіння промвиробництва склало 7,7%. Потрібні системні зміни, а не вирішення проблеми енергетиків за рахунок промисловості", - вважає парламентарій.

Нагадаємо, НКРЕКП пропонує підвищити тариф на передачу електричної енергії на грудень на 30%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!