RSS
Новости
9 октября 2020, 22:43
Європарламент підтримав план зменшення викидів парникових газів на 60% до 2030 року
Європарламент схвалив посилення цільових показників щодо викидів парникових газів. Планується, що вони повинні бути скорочені на 60% в порівнянні з обсягами 1990 року. Початковою метою було скорочення викидів парникових газів на 40%.

На підтримку нового законопроекту щодо захисту клімату проголосували 392 депутати, ще 161 висловився проти. 142 депутати утрималися, серед них були переважно депутати фракції правоцентристської консервативної "Європейської народної партії", яким заявлені показники здалися надто високими. Проти виступали головним чином представники крайніх правих сил.

Остаточний варіант закону про клімат ще належить узгодити з окремими державами-членами Євросоюзу.

Єврокомісія 4 березня представила проект закону про клімат, який повинен зробити Європейський союз до 2050 року кліматично нейтральним. До зазначеного терміну негативний вплив на клімат парникових газів, що виробляються промисловими підприємствами країн-членів ЄС, має бути повністю компенсовано за рахунок висаджування лісів і використання "зелених" технологій.

При цьому Єврокомісія наполягала, щоб до 2030 року скорочення викидів було доведено до 55%, а не до 40%, як планувалося раніше. У свою чергу "Прогресивний альянс соціалістів і демократів", "Зелені" - "Європейський вільний альянс", "Європейські об'єднані ліві" і ряд представників фракцій ліберальної спрямованості виступали за підвищення показника до 60%.

Тим часом уряд Німеччини в кінці вересня прийняв цілу низку заходів, покликаних зменшити емісію парникових газів, що викликають глобальне потепління. Відповідно до взятих на себе зобов'язань, ФРН повинна до 2030 року скоротити викиди СО2 на 55% в порівнянні з 1990 роком.

Раніше ElektroVesti писали, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №4167 від 29.09.2020 «Про запобігання, зменшення та контролі промислового забруднення».

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!