RSS
Новости
16 октября 2020, 10:47
В'єтнам планує подвоїти частку ВДЕ у виробництві електроенергії до 2030 року
В'єтнам прагне подвоїти використання відновлюваних джерел енергії та скоротити викиди вуглецю на 15% до 2030 року.

Частка сонячної, вітрової та іншої «альтернативної» енергії становитиме від 15% до 20% виробництва електрики в порівнянні з приблизно 10% зараз.

Це допоможе країні виконати свої зобов'язання в рамках Паризької угоди.

В'єтнам поетапно вводив різні стимули для залучення інвестицій в відновлювані джерела енергії, включаючи вигідні ціни, які держава гарантує за сонячну та вітрову енергію, а також право приватних компаній продавати електроенергію споживачам безпосередньо.

Попри зростаючу стурбованість з приводу забруднення навколишнього середовища, В'єтнам планував побудувати нові вугільні електростанції в рамках національного Плану розвитку енергетики № 7. Однак аналітик з енергетики Сесілія Чжен з IHS Markit вважає, що приблизно половина цих вугільних проєктів може бути скасована або принаймні тимчасово зупинена. Екологи закликають В'єтнам відмовитися від вугільних електростанцій, які до того ж стало важче фінансувати, оскільки кредитори, такі як сінгапурський банк OCBC та уряд Японії, відмовляються від кредитування вугілля.

Новий План розвитку енергетики № 8 «представляє нову стратегію, яка зміщує акцент на розширення відновлюваних джерел енергії», - написала Чжен у звіті.

За її словами, щоб змістити фокус, В'єтнаму потрібна серйозна модернізація мережі, яка часто перевантажена, що підвищує ризик браку електроенергії протягом наступних п'яти років. Споживання електроенергії зростає в міру того, як заводи переїжджають до В'єтнаму з Китаю, а зростання середнього класу стимулює ріст будівництва та споживання.

Нагадаємо, що державна нафтова компанія В'єтнаму PetroVietnam планує зайнятися відновлюваними джерелами енергії, такими як вітрові електростанції та плавучі сонячні установки, оскільки видобуток нафти на внутрішньому ринку досяг свого піку на більшості морських нафтових родовищах.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!