RSS
Новости
16 октября, 12:59
Міненерго невдовзі розпочне підготовку Стратегії водневої економіки України
Міністерство енергетики на сьогодні розробляє дорожню карту для розвитку водневих технологій в енергетичному комплексі, а невдовзі відомство перейде до підготовки Стратегії водневої економіки України.

Про це 16 жовтня повідомив прес-центр міністерства з посиланням на слова т. в. о. міністра Ольги Буславець, яка 15-16 жовтня перебуває з робочим візитом у Німеччині та відвідала компанії-виробники обладнання водневих технологій, а також підприємства, які впроваджують такі проєкти.

«Міністерство на сьогодні готує дорожню карту і скоро приступить до підготовки Стратегії водневої економіки України, а слідом буде готуватися пакет нормативних і регуляторних актів, необхідних для запуску водневого ринку в Україні», - йдеться у повідомленні.

Коментуючи водневі технології німецької компанії Siemens, Буславець зазначила, що водень може бути використаний для зберігання енергії та балансування енергосистеми.

«Ми побачили, як водневі технології можуть бути секторально інтегровані в різні галузі економіки, житлово-комунальне господарство, транспорт та енергетику. Особливо цікаві рішення з використання водню були запропоновані для балансування енергетичної системи та зберігання енергії, які надзвичайно актуальні для України у зв’язку з нестачею високоманеврової генераційної потужності», - сказала т. в. о. міністра.

Також Булсавець відвідала потужності німецької компанії Thyssenkrupp, яка є виробником сталі та планує в майбутньому налагодити виробництво водню, який замінить споживання частини природного газу.

«Починаючи з наступного року, підприємство (Thyssenkrupp – ред.) планує вводити в експлуатацію по 1 ГВт встановленої потужності електролізерів. Скорочення викидів СО2 є метою концерну», - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Міністерство енергетики оголосило тендер вартістю 950 тис грн на проведення дослідження потенціалу та можливостей впровадження в Україні водневої енергетики на базі відновлюваних джерел енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!