RSS
Тренды
16 октября 2020, 16:02
Встановлена ​​потужність сонячної та вітрової енергетики Іспанії перевищила 35 ГВт
Іспанський системний оператор Red Electrica de Espana (REE) опублікував статистику розвитку електроенергетики в країні за перші три квартали поточного року.

За цей період в країні були введені в експлуатацію сонячні потужності обсягом 1 296 МВт і вітрові на 818 МВт, а їх загальна встановлена ​​потужність досягла майже 37 ГВт.

Знаменна подія: встановлена ​​потужність фотоелектричної сонячної енергетики в країні під кінець вересня перевищила 10 ГВт.  Це не так вже й багато за світовими мірками, за даним показником Іспанія може і не увійти в першу світову десятку за підсумками року.  Проте, подія важлива, оскільки в країні з найбагатшими сонячними ресурсами в Європі фотоелектрична генерація по ряду причин була розвинена відносно слабко.  Але тепер Іспанія повернулася в «вищу лігу» галузі, і в 2019 році посіла перше місце в ЄС за обсягами введення нових сонячних потужностей (в минулому році в країні були введені в експлуатацію сонячні електростанції загальною потужністю близько 4 ГВт).

На сьогоднішній день ВДЕ, включаючи ГЕС, склали більше половини (51,7%) встановленої потужності іспанської енергосистеми (111,3 ГВт), а вітроенергетика займає перше місце по встановленій потужності (26,7 ГВт).

«У період з 30 вересня поточного року загальний обсяг електроенергії, що виробляється за допомогою фотоелектричних установок, на 67,5% вище, ніж за перші дев'ять місяців 2019 року», - зазначає REE.  «Їх частка в структурі генерації зросла з 3,8% в 2019 році до 6,6%, що дійсно примітно для технології генерації, яка використовує сонце для виробництва електроенергії».

Частка вітрової та сонячної (включаючи CSP) енергетики у виробленні електроенергії в Іспанії за дев'ять місяців 2020 року склала 28,8%.

Нагадаємо, в Іспанії готують до виведення з експлуатації три вугільні електростанції загальною потужністю 1 205 МВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!