RSS
Новости
23 октября 2020, 17:50
Найбільша енергетична компанія Польщі відмовляється від вугілля і переходить на 100% ВДЕ до 2050 року
Найбільша енергетична компанія Польщі PGE оприлюднила стратегію переходу на 100% відновлюваних джерел до 2050 року, однак точні строки залежать від передачі вугільних шахт іншому польському державному органу.

Компанія заявила, що хоче позбутися вугільних активів та інвестувати у відновлювані джерела енергії, ставши вуглецево-нейтральною до 2050 року. PGE днями оприлюднила плани щодо передачі своїх вугільних шахт та електростанцій новій державній структурі. Ця стратегія залежить від того, як польський уряд погодить управління вугільним бізнесом.

"Протягом десятиліття група PGE стане абсолютно іншою компанією", - заявив президент PGE Войцех Дамбровський.

Нині понад 80% генерації електроенергії компанією базується на вугіллі. Це ускладнило для компанії залучення фінансування, оскільки багато банків пообіцяли не підтримувати вугілля. Відмовляючись від вугілля, компанія прагне виробляти 50% електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року та 100% до 2050 року.

Аналітики високо оцінили ентузіазм PGE щодо відновлюваних джерел енергії, але заявили, що компанія повинна взяти на себе відповідальність за закриття своїх вугільних активів, а не передавати їх іншому відомству держави.

«Це означає, що поетапне припинення та зупинка вугільних електростанцій та шахт бурого вугілля буде покладено на польських платників податків», - сказав Роберт Томашевський, енергетичний аналітик Polityka Insight. «Грінпіс» характеризує це як «просто передачу брудних активів з однієї кишені в іншу».

Компанія планує інвестувати у викопний газ, який розглядається як "перехідне паливо" на наступні 20 років. Водночас, газові установки сподіваються перевести на водень приблизно до 2040 року. Водень може вироблятися з відновлюваної енергії.

Після оголошення про перехід на відновлювану енергію акції PGE зросли.

Раніше ElektroVesti писали, що США і Польща уклали угоду в сфері ядерної енергетики.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!