RSS
Новости
23 октября 2020, 20:34
Міненерго пропонує звільнити виробників енергії із біопалива від податку на СО2
Міністерство енергетики України спільно з Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності України та Біоенергетичною асоціацією розробили законопроєкт, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди СО2.

Цей законопроєкт є важливим для зменшення імпорту газу та активізації вітчизняної біоенергетики, пише пресслужба Держенергоефективності.

"У 2019 році Україна імпортувала 14,3 млрд куб. м газу. За це сплачено близько 2,3 млрд доларів. При цьому, підприємствами ТКЕ торік спожито 7,4 млрд куб. м на 1,2 млрд доларів. Зважаючи на значний потенціал біоенергетики, ми маємо всі ресурси, щоб зменшити імпорт блакитного палива. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, вироблена з вітчизняного біопалива, залишається в економіці країни", - сказав заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

"Тому спільно з Міненерго розробили цілу низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для використання місцевих видів палива. Один з них - звільнення біопалива від податку на викиди СО2", - додав він.

Голова правління Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха вважає, що на сьогодні підприємства, які генерують енергію та спалюють біопаливо, є платниками податку за СО2. Але це не відповідає світовій практиці - біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту.

В Держенергоефективності переконані , що прийняття законопроєкту щодо позбавлення виробників енергії з біопалива сплати податку на СО2 сприятиме збільшенню потужностей, що виробляють енергію з біопалива, зниженню цін на енергію з біомаси, залученню іноземних та вітчизняних інвестицій у сферу виробництва енергії з відновлюваних джерел; збільшенню надходжень до бюджету та створенню додаткових робочих місць.

Раніше повідомлялося, що Міненерго та Держенергоефективності пропонують фінансувати енергоефективність підприємств за рахунок податку на викиди СО2

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!