RSS
Тренды
30 октября 2020, 11:21
У вересні в Європі вперше було продано більше електрифікованих машин, ніж дизельних
Дослідження європейського автомобільного ринку JATO Dynamic показало, що загальна кількість електрифікованих автомобілів, зареєстрованих у вересні поточного року (включаючи чисто гібридів), перевищила кількість реєстрацій дизельних.

Частка дизельних машин в продажах склала 24,8%, а електрифікованих машин перевищила 25%.

Таке сталося вперше, й це знаменна подія - всього п'ять років тому дизельні автомобілі домінували на європейському ринку. Рік тому частка електрифікованих машин становила 11%.

За дев'ять місяців нинішнього року в Європі продажі автомобілів в цілому впали на 29%, хоча у вересні було відзначено деякі пожвавлення - зростання на 1,2% в порівнянні з вереснем 2019 року. Весь цей ріст - заслуга електрифікованих машин, продажі яких зросли на 139% (вересень до вересня). Вперше в історії число реєстрацій електрифікованих машин перевищило 300 тисяч за місяць.

Слід підкреслити, як показано вище, JATO Dynamic враховує у своєму звіті не тільки електромобілі, до яких зазвичай відносять машини, що вимагають зовнішньої зарядки (BEV - чисто електричні машини та PHEV - гібриди), але і так звані HEV («повні гібриди») і MHEV («м'які гібриди»). У цих автомобілів харчування для електродвигуна виробляється вбудованим генератором і зберігається у вбудованому акумуляторі. У такій гібридній системі вся електроенергія генерується всередині автомобіля, і зарядка ззовні неможлива. Електричний мотор з харчуванням від батарей використовується для зниження робочого навантаження бензинового двигуна (найвідоміший приклад: Тойота Пріус).

Так ось, на такі гібридні варіанти, що не належать зазвичай до електромобілів, довелося 53% продажів електрифікованих машин.

Проте, і результат «нормальних» електромобілів також вражає - набагато більше, ніж 10% продажів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що виробництво електрокарів до 2024 року буде коштувати стільки ж, скільки і автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Про це йдеться в новому дослідженні банку UBS.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!