RSS
Новости
6 ноября 2020, 12:26
Україна планує залучити в розвиток енергосистеми $ 40 млрд до 2030 року
Однією із стратегічних цілей розвитку економіки України до 2030 року є залучення в розвиток енергетичної системи $ 40 млрд, у тому числі на генерацію - $ 23 млрд, на передачу та розподіл - $ 17 млрд, це закріплено в документі "Вектори економічного розвитку 2030".

Документ представлений в рамках презентації результатів фінансового аудиту України в Києві 6 листопада.

Поряд з цим наголошується на необхідності формування вільної ціни на енергоносії для всіх категорій споживачів із застосуванням ефективних механізмів незахищених верств населення та вирішення проблеми заборгованостей, що виникли в енергосистемі.

Що стосується підвищення екологічності енергосектору, то за розрахунками, наведеними в документі, передбачається залучення $ 10 млрд інвестицій у відновлювану енергетику та формування частки ВДЕ в загальному виробництві електроенергії на рівні 25%. При цьому пропонується розглянути можливість виробництва водню з використанням зайвої електроенергії в системі з метою його подальшого експорту в ЄС.

Поряд з цим планується скорочення частки вугільної генерації, а також зростання частки біомаси у виробництві теплової енергії до 30%.

Крім того, в документі наголошується на необхідності проведення сертифікованого аудиту енергоефективності 100% промислових підприємств.

Серед заходів, необхідних для досягнення стратегічних цілей, вказується необхідність перегляду енергетичної стратегії до 2035 року з урахуванням заміщення вибуваючих потужностей та нарощуванням обсягів накопичувальних потужностей.

Пропонується також прискорити відповідальність за небаланси та компенсації за обмеження виробництва для ВДЕ, для чого затвердити схему компенсацій та визначити квоти підтримки ВДЕ-генерації з метою проведення зелених аукціонів.

Одним з питань, на якому акцентується увага в документі, є також необхідність скасування штучних обмежень за заявками на продаж на ринку "на добу вперед" для ДП "Гарантований покупець", зобов'язавши його продавати ресурс за економічно обґрунтованими цінами, що в результаті дозволить забезпечити АЕС та ТЕС оборотними засобами.

Крім цього, в документі також зазначається потреба у врегулюванні роботи локалізованої ВДЕ-генерації, яка б приєднувалася безпосередньо до мереж споживача, без плати за передачу та розподіл електроенергії.

Згідно з аудитом української економіки, близько 64% енергоблоків ТЕС знаходяться на межі вичерпання ресурсу та фізичного зносу (170 і 200 тис. годин), а 92% енергоблоків відпрацювали свій розрахунковий ресурс (100 тис. годин). Крім того, 15 реакторів чотирьох АЕС зношені на 80%. Рівень зносу електромереж становить 60-70%.

Нагадаємо, Міністерство фінансів повідомило Кабміну, що не бачить можливості закласти до держбюджету компенсацію виробникам електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та застерігає від випуску ОВДП для погашення боргу перед ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!