RSS
Новости
13 ноября 2020, 11:23
Виробництво водню мікрохвилями може стати проривом в енергетиці
Команда вчених з Іспанії відкрила новий метод перетворення електрики в водень або хімічні продукти тільки за допомогою мікрохвиль, без проводів та електродів. Ця технологія може стати проривом в області енергетики та транспорту, а також ключовим елементом процесу декарбонізації промисловості.

Технологія, розроблена та запатентована фахівцями з Політехнічного університету Валенсії та Вищої ради з наукових досліджень Іспанії, що заснована на феномені мікрохвильового відновлення твердих матеріалів. Цей метод дозволяє здійснювати електрохімічні процеси безпосередньо, без електродів, що спрощує та значно знижує витрати на виробництво.

Вчені виявили, що якщо обробити іонні матеріали мікрохвилями, їх властивості - особливо електрична провідність - змінюються. У разі звичайного нагрівання такого не відбувається. Для того щоб зрозуміти, в чому тут справа, дослідники розробили нові експерименти, мікрохвильові реактори та застосували інші аналітичні методи.

В ході експериментів було підтверджено, що мікрохвилі взаємодіють з цими матеріалами, «прискорюючи електрони та запускаючи вироблення молекул кисню з їх структури (що також називають відновленням). Цей процес стає помітний, коли провідність при відносно низькій температурі (близько 300 ºC) починає раптово змінюватися.

«Це технологія з великим практичним потенціалом, особливо для використання в зберіганні енергії та виробництві штучного палива й "зелених" хімічних речовин», - зазначив професор Хосе Мануель Серра. Також її можна використовувати для отримання водневого палива для автомобілів, літаків, кораблів та поїздів.

Раніше ЕлектроВісті писали про переваги та недоліки імпорту водню в порівнянні з внутрішнім виробництвом.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!