RSS
Новости
20 ноября 2020, 11:20
Бразилія будує в Антарктиді дослідницьку станцію на сонячних панелях та вітряках
Бразилія будує на острові Кінг-Джордж в Антарктиді дослідницьку станцію на сонячних панелях та вітрогенераторах.

Збірку «Команданте Ферраз» для науково-дослідної програми Військово-Морського флоту завершує архітектурне бюро Estúdio 41 з Курітіби.

Станція площею 4500 квадратних метрів розташована недалеко від краю Антарктичного півострова. Через віддаленість та суворий клімат будівля зроблена зі збірно-розбірних конструкцій. Станція являє собою два лінійних взаємопов'язаних судна, що складаються з 17 лабораторій та житлових приміщень для 64 вчених. Також об'єкт включає в себе загальні житлові зони, тренажерний зал і бібліотеку.

Антарктична станція живиться від сонячних панелей та вітряних турбін. Два блоки комплексу мають аеродинамічну форму для зменшення опору антарктичним вітрам, які можуть досягати 200 кілометрів на годину, й підняті на палях, щоб запобігти накопиченню снігу.

Конструкція споруди виконана з вуглецевої сталі, яка була обрана за її довговічність і здатність протистояти суворому клімату Антарктиди. Фасад станції бірюзового кольору виконаний з 22-сантиметрових сендвіч-панелей, які об'єднують два металевих листа з теплоізоляцією з поліізоціанурата – різновидом термореактивного пластика.

Антарктичну станцію «Команданте Ферраз» побудували замість бази 1980-х років, яка була зруйнована пожежею у 2012 році. Деталі станції були виготовлені в Китаї, а потім транспортувалися в Антарктиду. Будівництво станції велося три роки тільки в періоди з листопада по лютий - це найтепліші місяці на континенті. Нова база більша за свою попередницю вдвічі.

"Спроектувати будівлю в цих місцях-майже те ж саме, що побудувати одяг, артефакт, який захищає і втішає, - говорить автор проєкту архітектор Ерон Костін. - Це питання технічних характеристик, але воно повинно йти рука об руку з естетикою".

Раніше ЕлектроВісті писали, що інженери дослідницької станції «Принцеса Елізабет» в Антарктиці використовують сонячну електростанцію для отримання теплової енергії. В кінці березня 2020 року вони встановили п'ять регуляторів потужності від австрійської компанії my-PV, які дозволять дослідницькій групі використовувати надлишкову сонячну електроенергію для нагрівання води, приміщень та великих буферних резервуарів. За допомогою теплової енергії, що зберігається в буферних резервуарах, вчені тануть сніг для отримання питної води.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!