RSS
Новости
20 ноября 2020, 12:26
Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики
Борги вугільних підприємств, накопичені ними до моменту відкриття ринку електроенергії, підлягають списанню, вважає заступник міністра енергетики Олександр Зорін.

"Борги вугільних підприємств за електроенергію - безнадійні. Ми розуміємо, що такі заборгованості ці підприємства не здатні погасити, рано чи пізно їх доведеться реструктуризувати, списати", - сказав Зорін.

За його словами, міністерство енергетики добре поінформоване про випадки відключення шахт від поставок електрики через борги та вважає це великою проблемою.

Водночас він зазначив, що у підприємств об'єктивно не вистачає коштів і на поточні розрахунки за електроенергію і на погашення накопичених раніше боргів зі штрафами та нарахованої на них пені.

"Для поточних платежів ще вистачало, але кошти відводять обсяги минулих боргів, які повинні погашатися відповідно до графіків. Тому що платимо не поточний платіж, а штрафи та пеню, що нараховується на прострочення платежу. Такі борги ростуть, як сніжний ком. Ми ніяк не можемо вийти з цього глухого кута ", - зазначив заступник міністра.

При цьому Зорін уточнив, що постачальники та оператори систем розподілу, перед якими накопичені заборгованості, повинні отримати певну компенсацію при їх списання.

"Списувати - не означає просто всім все пробачити. Певну компенсацію необхідно прописати в законі", - сказав він.

Він звернув увагу на те, що всі ці питання будуть комплексно вирішуватися в рамках трансформації вугільної галузі, презентацію концепції якої готує Міненергетики.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №4119 про необхідність прийняття якого неодноразово говорила виконуюча обов'язки міністра енергетики Ольга Буславець. Законопроєкт передбачає виділення ще 1,4 млрд гривень на виплату зарплат шахтарям до кінця року й погашення заборгованості, що виникла з вересня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое