RSS
Новости
20 ноября 2020, 15:26
У Польщі почали виробляти власні електромобілі: перші дві моделі вже готові
Польща вирішила наслідувати приклад Китаю та завоювати своє місце на автомобільному ринку, налагодивши власне виробництво електромобілів. Перші два – позашляховик та хетчбек Izera – планують випустити вже у 2023 році.

Прототипи польських «електричок» представила державна компанія ElectroMobility Poland. Дизайн обох моделей розробило італійське дизайн-ательє Torino Design. Платформу для них поляки планують отримати у Volkswagen, Toyota або Hyundai.

За словами голови ElectroMobility Poland Петра Заремба, Польща отримає ліцензію на платформу у іноземного партнера, який вивів на ринок близько 20 нових автомобілів за останні п’ять років. Не виключено, що мова йде про Volkswagen Group, але в концерні цю інформацію не коментують. Раніше Volkswagen заявляв, що планує ліцензувати свою електричну платформу MEB, і вже уклав угоду з Ford.

Батареї, цілком ймовірно, будуть встановлювати свої: два роки тому польська компанія PZL Sedziszo почала виробництво акумуляторних блоків та повітряних фільтрів. В той же час, ElectroMobility Poland вже використала «щедрі стимули» для залучення азіатських постачальників акумуляторів, таких як LG Chem та Guotai Huarong, щоб зміцнити свої позиції в галузі.

У створення перших двох польських електромобілів уряд країни інвестував 5 мільярдів злотих (1,3 мільярда доларів). У Варшаві вважають, що це зробить країну привабливою для світових автовиробників.


Але на цьому терені полякам доведеться поборотися зі Словаччиною, Угорщиною та Чехією, де на автомобільний сектор припадає більше третини промислового виробництва. Тоді як в Польщі на виробництво автозапчастин припадає 11% промислового виробництва та 4% валового внутрішнього продукту. На думку польського уряду, перехід від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до електромобілів – це можливість скоротити цей розрив. Навіть якщо проект національного електромобіля не увінчається успіхом, це дозволить залучити в країну нові технології.

На даний час у Польщі зареєстровано близько 15 тисяч електромобілів, хоча ще у 2016 році уряд країни ставив за мету збільшити їх кількість до 1 мільйона до 2025 року. Можливо, національні бюджетні електромобілі Izera допоможуть полякам досягти цого.

Раніше ElektroVesti писали, що Польща закриє всі вугільні шахти до 2049 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!