RSS
Новости
27 ноября 2020, 10:18
У Сербії запустили для централізованого теплопостачання мегаватну установку на сонячних колекторах
У Панчево (Сербія) запрацювала теплоелектростанція на сонячних колекторах потужністю понад 1 МВт.

Друга черга проєкту для системи централізованого теплопостачання була реалізована у співпраці з USAID.

Сонячна теплова система стала найбільшою на Балканах після встановлення 198 додаткових сонячних колекторів у березні 2020 року.

Примітно, що сонячні колектори другої черги були встановлені на даху будівлі на спеціальній сталевій конструкції зверненій на південь. Перша черга сонячно-термального комплексу у Панчево змонтована на землі.

Передбачається, що сонячна теплова система вироблятиме 900 МВт*г енергії у рік.

Перевагами цієї системи є більш низькі витрати, скорочення викидів CO2, стабільна ціна теплової енергії і 100% внутрішнє джерело енергії.

Загальна сума інвестицій оцінюється у 600 тис.  євро. Враховуючи дуже тривалий термін експлуатації, 25-30 років, і низькі експлуатаційні витрати, ціна гарячої води нижча, ніж при використанні природного газу, палива, яке компанія найчастіше використовує.

Система забезпечить скорочення викидів CO2 більш ніж на 200 тонн на рік.

Однак найголовніше, що проєкт забезпечує повністю стабільну ціну теплової енергії за рахунок використання сонячної енергії, чого не можна сказати про джерела, які є ринковими товарами. Крім того, джерело на 100% є внутрішнім, що підвищує енергетичну незалежність країни.

«Сонячна теплова система покриває 15% від загального попиту на гарячу санітарну воду в Панчево, - зазначає технічний директор JKP Grejanje Зоран Божанич. - Основна ідея установки цієї системи полягала в тому, щоб показати, що використання сонячної енергії для приготування гарячої санітарної води є економічно ефективним, тепер бізнесмени задумуються про використання сонячної енергії для опалення».

Для приготування санітарної гарячої води теплова енергія використовується відразу або зберігається дуже короткий час, але при опаленні необхідно тривале зберігання, щоб зберегти енергію, отриману з травня по вересень, а потім використовувати її восени і взимку, пояснив він.

У співпраці з Європейським Банком Реконструкції та розвитку (ЄБРР) було підготовлено попереднє техніко-економічне обґрунтування, і в даний час проводиться техніко-економічне обґрунтування, спрямоване на обґрунтування цієї концепції.

Панчево може покрити чверть потреб у тепловій енергії завдяки сонцю.

За словами Зорана Божанича, сонячні колектори та сховища повинні бути розташовані поруч з котельнею Котежа приблизно на десяти гектарах. Колектори займуть шість гектарів, а на площі, що залишилася буде побудовано сховище, яке насправді являє собою спеціально обладнаний басейн з водою. Сонячні колектори повинні займати 35 тис. квадратних метрів, в той час як сховище матиме ємність 150 тис. кубічних метрів.

Частина вироблюваного тепла буде використовуватися безпосередньо, а частина-побічно, за допомогою абсорбційних теплових насосів.

"Теплова енергія від цього об'єкта повинна забезпечувати до 24% енергії, необхідної для споживання тепла, зокрема зеленої енергії, і це буде перший такий об'єкт e Південно-Східній Європі", - сказав Зоран Божанич.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Nidec Corp витратить 200 мільярдів ієн (приблизно 1,9 мільярда доларів) на новий завод в Сербії з виробництва двигунів для електромобілів, прагнучи залучити більше уваги автовиробників, які відмовляються від двигунів внутрішнього згоряння.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!